13. srpna 2021 17:15

Seriál Zaklínač: Jaké příběhy se budou adaptovat ve 2. sérii?

Kdo zná původní zaklínačské knihy, zná i většinu 2. série oblíbeného seriálu.

Další díly seriálového Zaklínače sice dorazí až na konci roku, již nyní je však jasné, co nás v nich zhruba čeká. Pokud vám tedy nevadí, že se leccos dozvíte s předstihem (SPOILER ALERT!), přečtěte si, odkud tvůrci čerpali inspiraci.

Krev elfů

Hlavním inspiračním zdrojem 2. série je paradoxně první část ságy o Zaklínači, totiž román Kniha elfů. Jeho příběh ostatně slouží jako logické navázání zápletky z 1. série: Geralt a Ciri přicházejí do zaklínačské pevnosti Kaer Morhen, kde se má Ciri dostat výcviku vrcholného boje, s níž vypomůže i čarodějka Triss. V průběhu románu se samozřejmě ukáže, že Ciri disponuje velmi silnými kouzelnými schopnostmi, takže se můžeme těšit na klasická dilemata tréninku, která důvěrně znáte třeba ze Star Wars.

Zároveň po Ciri stále pátrají i nilfgaardští drsňáci v čele s klasickým zaklínačským záporákem Riencem, jehož si v seriálu zahraje Chris Fulton (Phillip Crane z Bridgertonových). A spolu s tím pokračuje také otevřená i skrytá válka mezi Severskými královstvími a Nilfgaardem samotným. Rozhodně tedy nebudeme muset všem osm epizod trávit jen pohledem na Ciri, která se snaží proměnit v bojeschopnou drsňačku.

Navíc je známo, že se díky Yennefer (nejspíš zajaté po finále 1. série) dozvíme víc o perspektivě Nilfgaardu. Čímž se dostáváme k dalším inspiračním zdrojům – a také k dějovým liniím, které nemají ukotvení v knihách či hrách.

Poslední přání (fanoušků)

Z přítomnosti některých dalších postav ve 2. sérii je totiž jasné, že celý děj se nebude točit jen kolem Krve elfů. Například Nivellen jasně ukazuje, že se bude čerpat i z povídky Zrnko pravdy z románu Poslední přání. Podobných menších přejatých zápletek pak může být vícero, zatím se však úspěšně tají.

Tvůrci se navíc nebojí od předlohy do značné míry i odklonit, popřípadě jejím příběhům dodat jinou pointu. Koneckonců – stačí se podívat na 1. sérii, která se také nebála přijít se spoustou nových detailů.

Značně se například spekuluje o tom, že by měl během dějové linie výcviku Ciri zemřít – snad v boji proti lesnímu monstru lešiji – populární knižní zaklínač Eskel. Jenže Eskel v knihách jaksi nikdy nezemřel, takže je nad slunce jasné, že by podobný krok vyvolal značnou nevoli fanoušků předlohy.

V neposlední řadě platí, že si autoři seriálu nechávají v rukávu spoustu překvapení. Zveřejněné názvy epizod 2. série sice rámcově odpovídají tomu, co bychom čekali od adaptace Krve elfů. Název poslední epizody znám není, takže je dost dobře možné, že se ve finále dočkáme nějakého zásadního zvratu, který... ano, všechny naláká na 3. sérii z plánovaných sedmi!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný