8. září 2016 16:55

Vyznejte se ve Springfieldu: Kdo bydlí vedle Simpsonových a kde se prodávají smažené pandy?

Mapa města prozradila řadu tajemství!

Když se řekne Springfield, snad každému se vybaví ulice Simpsonových Evergreen Terrace, ale i základní škola, Vočkův bar anebo Kwik-E-Mart. Na tyto se v seriálu obvykle díváme pod jediným úhlem – s čím však podle tvůrců nejznámější lokace sousedí? Seznamte se s pohledem na baráky, které Homer pozoruje při každém odchodu z hospody!

Bar u Vočka

Naproti: Motel Moeview

Jakmile vyrazíte z Vočkova baru, co třeba složit hlavu v motelu… pojmenovaném vlastně „Výhled na Vočka“? Naštěstí se tato prazvláštní budova objevila jenom jednou. Samozřejmě, nebudete se mýlit, pokud vypíchnete, že u Vočka byl přece i onen gaybar jménem The League of Extra Horny Gentlemen! A tak to je, přátelé, se vším – ani autoři seriálu nedodržují své vlastní skutečnosti. Proto se budeme muset posunout do trochu jiných sfér…

Springfieldská základní

Naproti: Kentucky Fried Panda

Simpsonovi totiž nejsou zrovna pověstní kánonickým dodržováním akurátních městských dimenzí. Ostatně, celé město se podle seriálu minimálně jednou přestěhovalo! Většina dalších sousedních staveb je proto spíše dílem analýzy tušené kreativními fanoušky – třeba jako delikátní mapa Jerryho Lermy a Terryho Hogana. Tu sice seriál několikrát popřel, ale jelikož k tomu popřel i sám sebe, budeme tuto informaci ignorovat. Lermova a Hoganova mapa totiž například hned přímo naproti Springfieldské základní škole umístila fastfood KFP – s P pro Pandu. Ten podle seriálu navíc přímo dřepí v ulici věnované rychlému občerstvení, což je z hlediska racionální výživy dětí rozhodně geniální tah!

Jaderná elektrárna

Vedle: Fort Springfield a staré město

Jejich verze města disponuje i dalšími delikatesami. Hlavní springfieldská elektrárna totiž zřejmě sídlí hned vedle někdejší vojenské základny Fort Springfield. Seriál k ní prozradil tolik, že chladicí věže elektrárny jsou umístěny u velkého množství vody. Rovněž jeden díl ukázal, že to má Homer do elektrárny vlastně jen přes plot – to však bylo později mnohokrát popřeno.

Dům pana Burnse

Vzadu: Fort Fragg

Taktéž epesní hrad pana Burnse mění lokaci, jak se komu zachce. Jednou je od Evergreen Terrace co by kamenem dohodil, jindy je umístěn daleko za městem. Vzhledem k tomu, že Burns má peníze a určitě nehodlá bydlet mezi zbytkem póvlu (čti: běžnými lidmi), dává smysl umístění vedle jiné vojenské základny, Fort Fragg. To už jsme daleko za předměstím, tak trochu v divočině, kde se odehrává celá řada jiných epizod. Je zvláštní, že by tak bohatý muž bydlel vedle jedné vojenské základny a měl svou elektrárnu vedle jiné – možná však Burns jen ví něco, co my ne!

Kwik-E-Mart

Naproti: Krusty Burger

Před finální štací však musíme zmínit i další verze map Springfieldu. Těch detailnějších není mnoho, mezi ně však patří i videohra The Simpsons: Tapped Out, která je vlastně variací na Grand Theft Auto. V té je Springfield mnohem menší, velikostně působící asi jako malá vesnice, nikoliv město s vlastní jadernou elektrárnou. Ale nevadí. Mezi jedno z mnoha zdejších řešení patří umístění Krustyho Burgeru hned vedle Kwik-E-Martu. Přitom všichni víme, že být to tak i v realitě, Homer nikdy nic u Appua nekoupí! Interaktivní verzi mapy si můžete proklikat zde.

Simpsonovic dům

Naproti: Vila prezidenta Bushe st.

Konečně relativně ustálený – ačkoliv rovněž později mnohokrát ignorovaný – je pro změnu velký dřevěný dům přímo naproti Simpsonovic domku. V tom se přitom zabydlel sám George Bush starší, někdejší americký prezident a velký „milovník“ Simpsonových. Rozměrná vila byla později zřejmě stržena, žádný další díl se k ní totiž už nevrátil. Springfield je tak buď postaven doslova na hlavu, anebo jde o dokonalé developerské peklo!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný