29. března 2016 15:04

VYSVĚTLENÍ: Co znamená snová scéna z Batman vs. Superman? A co konec?

Konečně v tom budete mít jasno!

Pokud jste byli v kině na Batman vs. Superman a nemáte načtenou kupu komiksů, možná jste často nechápali, co se právě děje. Odkud se vzal postapokalyptický sen Bruce Waynea a kdo mu předával zprávu o Lois Lane? A o čem to na konci mluvil Lex Luthor? Všechny tyhle scény samozřejmě mají vysvětlení, jelikož ale lákají na budoucí filmy, komiksů neznalí diváci je neměli jak rozklíčovat.

NÁSLEDUJÍ SPOILERY! NEČTETĚ DÁL, POKUD JSTE FILM NEVIDĚLI!

Že mezi ně patříte a zajímalo by vás, co se to na plátně sakra dělo? V tom případě se seznamte s Darkseidem, jedním z nejnebezpečnějších záporáků od DC. Tam, kde Marvel straší fialovým titánem Thanosem (a X-Meni modrým Egypťanem Apocalypsem), najdete u DC galaktického diktátora Darkseida. Tenhle pán se v pokračováních Batman vs. Superman, která se budou jmenovat Justice League (aka Liga spravedlivých, superhrdinský tým podobný Avengers) pokusí ovládnout Zemi. A právě jeho příchod naznačují všechny zmíněné scény.

V první řadě tu máme děsivou budoucnost, v níž „pouštní“ Batman bojuje se Supermanovými vojáky. Už tady lze spatřit Omegu, Darkseidův poznávací symbol, a také jeho armádu létajících paradémonů. Jedná se o noční můru? O proroctví budoucnosti? Anebo o pohled do alternativní reality? To není tak úplně jasné, v každém případě ale jde o varování před Darkseidem.

To vzápětí tlumočí i bleskově rychlý superhrdina Flash (možná ho znáte ze seriálu, ale tady půjde o jinou verzi postavy s tváří Ezry Millera), který Bruci Wayneovi doručí kryptickou zprávu z budoucnosti. Upozorňuje v ní na to, že má Bruce chránit Lois Lane a že se Supermana bojí oprávněně. Nejspíš tedy mluví o tom, že se Superman po smrti Lois vykašle na lidstvo a přidá se na stranu Darkseida. Záhy ale Flashovi dojde, že cestoval v čase moc daleko a že mu Bruce (stejně jako většina publika) příliš nerozumí.

To samozřejmě odkazuje na komiksy, kde k podobným událostem došlo, vnazení na Darkseidův příchod tím ale nekončí. Na konci filmu ho totiž naznačí i zabásnutý Lex Luthor, který Darkseida možná i sám zavolal. Jak přesně? Klíčem k vesmírné komunikaci byla kryptonská loď, v níž Lex udělal z těla generála Zoda monstrum zvané Doomsday. Loď mu přitom totiž nabídla veškeré znalosti Supermanova lidu, mezi nimiž určitě byla i zmínka o nebezpečném dobyvateli planet.

Takže, pán v rudém brnění byl Flash a velkou hrozbou, o které se mluví, je Darkseid. V nejbližších dnech se pak určitě podíváme i na samotnou Justice League, jejíž členy si prohlížela Wonder Woman na počítači. Aquaman nebo Cyborg totiž zrovna nepatří mezi superhrdiny, o nichž by všichni věděli první poslední...

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný