8. srpna 2016 13:45

Vybrali jsme 3 nejoriginálnější postapokalyptické příběhy! Znáte je všechny?

Poslední loď II (6) - upoutávka

Nejen ruinami je konec světa živ!

I apokalypsa může být originální – ve středu od 20.15 vám to na COOLu předvede další premiérový díl Poslední lodi. S čím však její podobu cestování po moři a hledání (a později distribuování) vakcíny srovnávat? Vzpomněli jsme na jiné originální vize filmového konce světa!

The Divide

O co jde: Kde se vzal, tu se vzal, atomový útok plenící New York! Parta nesourodých postav se naštěstí před detonací bomby zavře v solidním protiatomovém bunkru pod jedním z věžáků... a do konce filmu odtud prakticky nevyleze. Co se však na první pohled zdá být bezpečným úkrytem, je záhy demaskováno jako smrtelná past! Ponorková nemoc i prosakující radiace totiž v lidech odhalí to nejhorší a v bunkru začne záhy panovat psychedelická šikana a brzy poté i totalita.

Čím se odlišuje: Většina postapokalypsy opuštěním bunkru začíná. The Divide jím však končí. Natočit komorní drama, u něhož by diváci neumírali nudou, je totiž děsná robota. The Divide však formulku inovoval doslova komorním soubojem mezi čím dál tím víc cvokatícími přeživšími. A aby toho nebylo málo, snímek ukázal i fous náznaků světa mimo bunkr – a ze všech běhal mráz po zádech. The Divide je díky svému klaustrofobickému stylu paradoxně temnější než tucet Šílených Maxů dohromady!

Číslo 9

O co jde: Lidstvo je v tahu, svět okupují roboti jako vypadnuvší z Matrixu, ale bez virtuální reality. A pak se v rozvalině objeví malá panenka (ve skutečnosti hodný robot) pojmenovaná jednoduše Devítka, která se dá dohromady s partou dalších panenek – a změní svět! 79 minut trvající animovaná jízda sice řeší klasická klišé postapokalypsy jako boj proti zlu, ale z pohledu veskrze netradičních postaviček.

Čím se odlišuje: Nehledě na tom, že Číslo 9 není úplně megalomansky povedená záležitost, je nutno zvednout oba palce obskurní zápletce a bizarním hrdinům. Parta panenek vidí zápletku očima (optickými obvody...) totálních nýmandů, kteří nemají po ruce ani koženou bundu ani brokovnici. Režisér Shane Acker sice právem už nikdy nenatočil nic dalšího, na námět své prvotiny však rozhodně může úspěšně balit holky!

Loganův útěk

O co jde: Píše se 23. století, pozemšťané však namísto kolonizování galaxie pořád trčí na Zemi. Po neznámé velké katastrofě se jim tu nedaří úplně marně – poslední zbylé město mají na starost počítače a všeho je dostatek. Věc má však jeden háček – na své třicátiny je každý obyvatel při okultním obřadu teleportován rovnou do nebe. Párek hlavních hrdinů si to nenechá líbit, ze systému uteče a objeví svět za hranicemi své "utopie".

Čím se odlišuje: V Loganově běhu nenajdeme ani souboj o zdroje, ani přehršle soubojů jako takových. Nikdo nepraktikuje anarchistické účesy, nikdo není špinavý, jako by právě skončil šichtu v dole, nikdo netrpí přehnaným nihilismem. Naopak – v ústředním městě jsou všichni vymazlení jako ve Star Treku! Přesto tepe filmem atmosféra rvaní se za budoucnost proti totalitnímu režimu vzniklému z obav z další války. A to celé, co jeden může udělat, je toliko uprchnout za něčím lepším.

Poslední loď vyplouvá na COOLu ve středu ve 20.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný