22. března 2021 00:02

Všechno je jinak na Prima COOL: Sitcom o snaživé reklamní agentuře má premiéru v úterý 23. března

Chcete vidět, jak se doopravdy dělají reklamy? A jak pracují lidé v této specifické branži? Sledujte na Prima COOL šestidílný sitcom od tvůrců seriálu Most!

Tři lidé a reklamní agentura. Vlastně je to spíš mediálka než reklamka, ale protože chce nabízet full service, pořídila si místnost v montovaném baráku a nahnala tam kreativce svádějící nikdy nekončící boj ve snaze naplnit „kápéíčka“ svého šéfa i neustále se měnící zadání klientů.

Všechno je jinak, a tak je zkrátka potřeba nehledat výmluvy, ale řešení, v rámci nízkého budgetu vše vyždímat na maximum a přemýšlet „out of the box“. A pro takový přístup mají copywriterka Lištice (Eliška Křenková), vedoucí agentury Král (Kryštof Hádek) a grafik Levy (Jan Strejcovský) všechny předpoklady…

Všechno je jinak je komediální seriál od tvůrců kultovního seriálu Most, kteří mají s reklamním průmyslem bohaté osobní zkušenosti. A kde jinde by vám je měli předávat, než na Prima COOL!

Zajímavosti:

 • Komediální seriál Všechno je jinak měl premiéru v březnu 2019.
 • Seriál má šest epizod.
 • Seriál vznikl v režii spolužáků ze scenáristiky Jana Prušinovského a Vladimíra Škultétyho.
 • Jan Prušinovský oslovil Vladimíra Škultétyho s nabídkou spolupráce z důvodu velkého časového vytížení. K dělbě seriálu přitom přistoupili spravedlivě a velkoryse. Domluvili se, že oba natočí po třech dílech, přičemž Vladimír nastoupí do rozjetého vlaku a zřekne se dílu o počítačových hrách, protože v nich nikdy nenašel zalíbení.
 • Autorem scénáře je Jaroslav Žváček, autor dramatu Kobry a užovky a laureát prestižní literární ceny Magnesia Litera.
 • Inspirací seriálu byl „sám život“ – s reklamním průmyslem totiž mají osobní zkušenost Prušinovský, Škultéty i Žváček, což promítli do prostředí, ve kterém se děj odehrává, charakteristik postav i jazyka, jakým mluví.
 • „U Kryštofa bylo velkou výhodou to, co má za sebou, a že se nejedná o jeho první spolupráci s Honzou Prušinovským. Navíc hrát samolibé prevíty bývá vděčné, i když Kryštof v průběhu natáčení dost trpěl, protože se mu zanítila stolička,“ reflektuje jeho výkon s odkazem na hercovu roli v šesti Českými lvy oceněném dramatu Kobry a užovky Vladimír Škultéty.
 • Vladimír Škultéty nešetří chválou ani na adresu Elišky Křenkové, čerstvé držitelky ocenění České filmové a televizní akademie: „Chtěli jsme pro postavu gothic copywriterky najít osobitou představitelku a Eliška pro ni byla ideální. Sama si navíc Lištici oblíbila, takže pracovat s ní byla radost.“
 • „Jan Strejcovský se občas nechal unést až za hranici absurdna, což se, soudě podle některých reklam, nezřídka stává i skutečným profíkům,“ dodává s nadsázkou Škultéty.
 • Viktor Tauš porušil kvůli seriálu své pravidlo hrát pouze ve vlastních filmech a ztvárnil roli všemohoucího.
 • Na seriál Všechno je jinak volně navázal spin-off (spřízněný seriál) Levyho reklamy, ve kterém postava grafika Levyho v podání Jana Strejcovského hodnotí reklamní spoty.

Postavy:

Lištice (Eliška Křenková)

Schopná copywriterka a zapálená gotička se zálibou v teraristice. Je tak chytrá, že je divné, že pracuje pro tak pitomou reklamní agenturu.

Eliška Křenková

Česká herečka se narodila 31. ledna 1990 v Praze. Zahrála si ve filmech Princezna zakletá v čase, Všechno bude, Padesátka, Rodinný film, Všiváci, Muži v naději, Rafťáci nebo v seriálech Všechno je jinak, Sever, Přijela pouť, Pustina, Vinaři, Borgia a Ulice. Za roli ve filmu Všechno bude získala cenu Český lev. Vystudovala herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla na Divadelní fakultě Akademie múzických umění.

Král (Kryštof Hádek)

Šéf reklamní agentury, která je spíše agenturou mediální. Jeho snem je být nejlepším kreativcem a vydělat spoustu peněz. Ale klienti mu házejí klacky pod nohy.

Kryštof Hádek

Český herec se narodil 10. března 1982 v Praze. Zahrál si ve filmech Tmavomodrý svět, Výlet, Máj, Bobule, 2Bobule, 3Bobule, Příběh kmotra, Padesátka, Kobry a užovky, Vlastníci, Bourák nebo v seriálech Všechno je jinak, Božena, Princip slasti, Vzteklina, Svět pod hlavou a Případ pro exorcistu. Za roli ve filmu 3 sezóny v pekle získal cenu Český lev. Jeho matkou je filmová režisérka Jana Hádková. Herectví se věnuje od dětství, kdy působil v Dismanově dětském rozhlasovém souboru. Studium herectví na Pražské konzervatoři a londýnské škole Academy of Music and Drama Art nedokončil.

Levy (Jan Strejcovský)

Šikovný, ale líný grafik v reklamní agentuře je typický nerd s lehce autistickými vlastnostmi. Neustále mluví v technologickém žargonu.

Jan Strejcovský

Český herec, scenárista a kameraman se narodil 1. ledna 1991. Zahrál si v seriálech Všechno je jinak, Zrádci a Specialisté. Scenáristicky se podílel například na dokumentární sérii Kmeny.

Sitcom Všechno je jinak začíná na Prima COOL v úterý 23. března, kdy od 23:15 uvidíte hned tři první díly najednou.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný