17. ledna 2022 00:03

9 věcí, které nevíte o seriálu Spartakus: Bohové arény: Jak vznikl nápad na velký návrat do minulosti?

Vraťte se před Krev a písek s prequelovou řadou seriálu Spartakus.

Ve středu večer se na COOLu rozjede gladiátorská podívaná Spartakus: Bohové arény. Tentokrát se podíváme roky před příchod Spartaka na události, které formovaly podhoubí jeho budoucí vzpoury. Jak se Batiatus stal majitelem gladiátorů a co prožila Capua v jeho době? To a ještě mnohem více ukáže zvláštní levoboček seriálu Spartakus, jenž víceméně vznikl z tragických důvodů.

09) Druhá série Spartaka je neobvyklým prequelem té první. Její vysílání započalo v roce 2011 a soustředila se na vzestup gladiátora Gannica (Dustin Clare), jenž se stal šampionem Capuii. Vrací se v ní mnoho známých tváří z Krve a písku, ale mnohé tu mají jinou roli než původně. Musejí se totiž teprve dostat do svých pozic z první série.

08) Bohové arény se odehrávají pět let před Krví a pískem a celková propracovanost tohoto prequelu není špatná na to, že tvůrci Spartaka podobný seriál vůbec neplánovali.

07) Děj Bohů arény se měl původně odehrávat v příběhu jedné epizody druhé série Spartaka (později třetí série s podtitulem Pomsta). Teprve postupně se ukázalo, že udělat z prequelu celou minisérii není zas tak špatný nápad.

06) Idea vzešla z pokecu tvůrce seriálového Spartaka Stevena S. DeKnighta s hercem Johnem Hannahem, který si zahrál právě Batiata. Žel bohům, ačkoliv si Hannah svou roli velmi užíval, Batiatus zemřel na konci 1. série a prequel tak byl jedinou šancí, jak mu umožnit návrat.

05) K tomu se přidaly problémy se zdravím hlavní hvězdy Spartaka, Andyho Whitfielda. Tomu byla nedlouho po premiéře Krve a písku diagnostikována forma rakoviny krve. Ačkoliv se zdálo, že se z nemoci vylízal, poměrně brzy – ještě před natáčením plánované 2. série – se mu choroba vrátila. Zatímco se s ní Andy ještě jednou snažil porvat, prequeloví Bohové arény filmařům umožnili začít točit alespoň něco bez Andyho.

04) Marisa Ramirez jako Američanka mexické etnicity na první pohled působí jako zvláštní export přes Velkou louži. Její Melitta by ale klidně mohla pocházet z Hispanie, jejíž obyvatelé jako pozdější Španělé osídlili právě mnohé země Latinské Ameriky. Marisa mimochodem kvůli roli otrokyně přestala na čas jíst sladké i chleba, aby se mohla vypracovat do formy.

03) Ve druhé sérii se v roli Naevie naposledy ukáže herečka Lesley-Ann Brandt, ve třetí sérii ji totiž nahradila Cynthia Addai-Robinson. Důvodem byla skutečnost, že Lesley-Ann nechtěla ve své roli dále pokračovat a toužila se zaměřit na jiné projekty.

02) Úvodní scéna Bohů arény, v níž dojde na rekapitulaci konce (de facto budoucí) Krve a písku, paradoxně ovlivnila i výroční speciál legendárního britského seriálu EastEnders. Také jeho úvod byl totiž natočen ve velmi podobném duchu…

01) Jak nejspíš dobře víte, Andy Whitfield v roce 2011 bohužel prohrál svůj souboj s rakovinou, takže dílčí smysl prequelové série nakonec… přišel vniveč. Spartakus pokračoval dál, přičemž po Andym převzal pochodeň solidní Liam McIntyre.

Seriál Spartakus: Bohové arény začíná na Prima COOL ve středu ve 22:25.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný