11. července 2019 16:54

9 věcí, které nevíte o Charliem Sheenovi: Jaké je jeho pravé jméno?

Bouřlivák s talentem Charlie Sheen nikdy neměl zrovna nudný život.

Od pondělí do čtvrtka můžete na COOLu premiérově sledovat sitcom Kurz sebeovládání s Charliem Sheenem. Také tentokrát bude Charlie bojovat jak s vlastními nervy, tak i nervy svých pacientů - a nikoliv nadarmo při tom bude házet klasické sitcomové grimasy. Nelze popřít, že je hlavním tahákem Kurzu sebeovládání právě jedinečný přednes a charisma Charlieho Sheena v hlavní roli. Sepsali jsme proto kupu zajímavostí, které o něm nejspíš nevíte.

09) Asi každý dnes zná zdravotní (a infekční) stav Charlieho Sheena. Komplikace podobného rázu jej však paradoxně doprovázely prakticky od první minuty života. Když se totiž Charlie narodil, okamžitě zmodral a přišel o dech. Doktor, který je znám jen jako Irwin, mu poskytl první pomoc a zachránil mu život. Sheen dostal přezdívku "modré dítě" a později Charliemu rodiče dali jako druhé jméno právě "Irwin".

08) Nejspíš víte, že je otcem Charlieho Sheena slavný herec Martin Sheen, který má také pověst značného bouřliváka. Matkou je pak herečka Janet Templeton. Možná však nevíte, že je Sheenovic rodina původem napůl španělská. Charlie sám se původním jménem zve Carlos Estevez (!), "Charlie Sheen" je totiž pouze jeho pseudonymem. Charlieho bratr Emilio Estevez, který si také zahrál v několika filmech a dnes je producent, si původní jméno ponechal, což občas vede k jistému zmatení.

07) Rodinné konexe znamenaly, že byl Charlie k herectví prakticky předurčen. S Emiliem ostatně navštěvoval legendární střední školu Santa Monica, jejíž osazenstvo bude jednou fantastickým námětem na sitcom. V rozmezí několika let se tu totiž potkávali nejenom Sheenovic kluci, ale také další pozdější hollywoodští herci jako Rob Lowe, Robert Downey Jr. nebo Sean Penn. Spolu s nimi se kolem školy pohybovali i další mladí frajírci. Třeba... Tom Cruise!

06) Na škole však Charlie dlouho nevydržel - byl totiž vyloučen kvůli podvodu s kreditkami. To byl také konec jeho tehdejšího snu o kariéře v americkém fotbalu. Bez školní podpory se Charlie musel stát nuzným komediantem, který... byl jednou z nejlépe placených hereckých celebrit druhé poloviny 80. let!

05) Klíčovou byla v této snaze Charlieho role v Četě, která měla premiéru v roce 1986. Snímek Olivera Stonea později získal 4 Oscary a přímo vede k další Charlieho roli ve Wall Street, která z něj definitivně udělala novou velkou tvář Hollywoodu. Traduje se přitom, že bylo natáčení Čety pro Charlieho typicky nepříjemné - jak lze od pobytu v džungli ostatně trochu čekat. Když si Charlie Stoneovi stěžoval, že ho přistávající vrtulník ohodil blátem a smetím, Stone se na něj načertil, že "tohle už není Malibu, tohle je válka!"

04) Ačkoliv Charlie v 80. a 90. letech hrál v řadě velkých filmů (a pár bejkárnách), skoro mohl mít na kontě podstatně víc významných bijáků. Odmítl totiž třeba hlavní roli v Mafiánech, Carlitově cestě, Mementu, Karate Kidovi nebo Čisté duši. Po sešupu kariéry, částečně lemovaným sešupem k nejrůznějším oblbovákům a slávě na stránkách bulvárních deníků, byl po roce 2000 pro Charlieho comebackem až sitcom Dva a půl chlapa.

03) Charlie je velký fanoušek tetování - celkem jich má na těle 12. Paradoxně také patří mezi zavilé odpůrce očkování - spor o to, jestli nechat děti očkovat, byl podle jeho ex Denise Richards hlavním důvodem jejich rozvodu.

02) Soužití s Charliem obecně nikdy nebylo žádný med. Jedním z tragických vedlejších efektů jeho bujarého života bylo selhání jeho manželství. Brooke Mueller na něj jednou kvůli domácímu násilí zavolala policii, Denise Richards zase dostala kvůli Charlieho zlozvykům po rozvodu děti výhradně do své péče. Nicméně, s oběma se prý později usmířil.

01) Charlieho comeback v televizním formátu šel nicméně ruku v ruce i s tím, jakou si vybudoval pověst právě na stránkách bulváru. Nikoliv nadarmo totiž ve třech seriálech (z nichž posledním je právě Kurz sebeovládání) hrál postavu jménem Charlie. V případě posledního seroše dokonce hraje bývalého hráče amerického fotbalu. Asi tak netřeba zdůrazňovat, že dnes Charlie spíše než postavy hraje před kamerou... jakousi verzi sebe sama!

Kurz sebeovládání na Prima COOL premiérově běží od pondělí do čtvrtka večer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný