29. dubna 2019 06:12

9 věcí, které nevíte o 6. sérii American Horror Story: Proč má Roanoke jen deset epizod?

Poznejte hrůzy American Horror Story: Roanoke!

Již v neděli ve 22.55 začíná na COOLu 6. série American Horror Story! Tentokrát se podíváme do interiéru působivého domku z 18. století, do něhož se přestěhovává nový ústřední pár Matt a Shelby. Nejspíše ale nepřekvapí, že se z Roanoke poměrně záhy vyklube cosi horšího, než jen drama o splácení hypotéky – poznejte kořeny zdejšího mýtu i další zajímavosti toho, jak a proč vznikla 6. řada AHS!

09) Premisa 6. série velmi rychle unikla mezi širokou veřejnost. Ačkoliv se tvůrci snažili klasicky mlžit a natočili fanouškům teaser tajemný jako hrad v Karpatech, velmi brzy ven unikl snímek z natáčení, na kterém je strom s vyřezaným nápisem Croatan. A bylo jasno!

08) Zmíněný nápis totiž objevili skuteční američtí osadníci v roce 1590, když jako druhá vlna připluli do kolonie založené o pět let dříve v Novém světě – problém byl, že na místě kolonie nenašli nikoho z kolonistů z první vlny! Zmizení osadníků bylo po staletí velkou záhadou... která možná není tak velká, jak se na první pohled může zdát.

07) To však není jediná inspirace 6. série, která se tradičně odehrává ve více časových liniích. Děj je také dílem inspirován v realitě na případech Gwendolyn Graham a Cathy Woods, které v 80. letech zavraždily pět pacientů v sanatoriu Alpine. Obě stále žijí za mřížemi – propuštění by se však měly dočkat už v roce 2021...

06) Angela Bassett si v 6. sérii zahrála sestru Cuby Goodinga Jr., ale o čtvrtstoletí dříve měli na place trochu divnější vztah – před 25 lety si totiž ve filmu Boyz n the Hood zahrála jeho matku! Inu, a pak že ženy stárnou a muži zrají...

05) Bassett si také střihla režijní premiéru fikčního díla – předtím sice natočila biografii Whitney Houston a dokument pro National Geographic, Roanoke je však prvním příkladem, kdy natáčela vymyšlenou story, nikoliv záznam reality (alespoň doufáme).

04) Zálesáka Caina Polka si v seriálu zahrál nečekaný potomek herecké celebrity – Orson Chaplin alias vnuk legendárního komika Charlieho Chaplina!

03) Série se slavně dočkala nečekaného zvratu v polovině, který zcela mění dosavadní předpoklady diváků. Producent Brad Falchuk k tomu řekl, že jsou díly 1 až 5 víceméně jiný příběh než díly 6 až 10.

02) 6. série se tím pádem dočkala jen deseti epizod. Fanoušky to příliš nepotěšilo, mělo to však svůj dobrý důvod...

01) ... kterým je skutečnost, že se tvůrci chtěli více zaměřit na další řady, které budou propojovat předešlé řady American Horror Story mezi sebou!

Premiérová 6. série American Horror Story s podtitulem Roanoke začíná na Prima COOL již v neděli 5. května ve 22.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný