13. července 2020 00:15

9 věcí, které nevíte o American Horror Story: Cult

American Horror Story se tentokrát pustí do děsivých dopadů zámořské politiky.

Každou neděli vás teď na COOLu čeká premiérový díl American Horror Story: Cult (po odvysílání díly skáčou i k nám na web!). Tentokrát se podíváme do ospalého amerického městečka těsně poté, co se k moci dostal Donald Trump – a půjde o řadu tak nečekanou, jako i svěží, jelikož atmosférou připomíná třeba filmovou sérii Očista. Co o ní možná nevíte?

09) Cult je již sedmou řadou American Horror Story a na jeho americkou premiéru došlo v roce 2017. Také tentokrát se dočkáme zbrusu nového, uzavřeného příběhu, který ovšem sehrají známí herci v nových rolích. Hlavní zápletka se motá kolem sekty, která po Trumpových volbách terorizuje malé městečko. Rozhodně však nejde o to jediné, co se bude dít!

08) Jak je zvykem, i v Cultu se vrací řada tradičních tváří v čele se Sarah Paulson, Evanem Peterem nebo Cheyenne Jackson. Nově tu najdete dvě významnější tváře - Billie Lourd (jedná dcera Carrie „princezny Leii“ Fisher) a Alison Pill (doktorka Agnes Jurati z nedávného Star Trek: Picard).

07) Série má také již tradičně určitou vazbu se starší řadou Freak Show, ale jejím hlavním tématem je politika. Tvůrci se ovšem dušují, že prostor dostanou obě strany politického spektra a děj bude, v rámci možností hororu, vyvážený.

06) Poměrně nečekaná je skutečnost, že Cult též neobsahuje žádné nadpřirozené prvky! Děs tu budou dštít jen a pouze lidé – jedním s provázání s minulými řadami je však strach z klauna Twistyho, byť se tu on sám přímo nevyskytne.

05) Velkou inspirací Cultu jsou politicky nabitá dílka v čele se slavnou hororovou Očistou. Ne, že by v Cultu došlo na podobný scénář „noci, kdy je vše povoleno“ – absurdní ráz a přepálený děj jako z Očisty tu ale najdete bez debat.

04) Koneckonců, atmosféra Očisty tak trochu čpí i z titulní znělky…

03) Ačkoliv novoty nesedly každému, Cult vnesl do AHS řadu nových nápadů, a jeho svěžest byla po šesti letech už vcelku potřebná. Kritici ocenili řadu vyšším hodnocením, avšak někteří fanoušci cítili, že se Cult příliš vzdálil od kořenů seriálu. Možná, že právě pro ně pak přišla série další, která je opět tradičnější.

02) AHS totiž Cultem rozhodně nekončí. V USA došlo i na premiéry dalších dvou řad Apocalypse a 1984. Prozatím nepojmenovaná 10. řada je momentálně dokončována, ale opozdila se kvůli pandemii. Potvrzeny navíc byly i další tři řady po ní!

01) Poměrně nepřekvapivě se v Cultu několikrát skloňuje jméno Charlese Mansona, který měl v reálu vlastní sektu a skončil kvůli jejím zločinům za katrem. Je proto docela symbolické, že Manson pár dní poté, co došlo na odvysílání této série AHS, ve vězení zemřel…

Premiérové díly American Horror Story: Cult můžete na Prima COOL sledovat každou neděli večer. Po odvysílání jsou vždy k nalezení v našem webovém archivu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný