31. března 2023 17:01

Hvězda Přátel vysvětlila, komu už ikonický seriál nepřijde vtipný a proč

Přátelé jsou nestárnoucí seriálovou peckou. Tedy... pokud se na ně zeptáte správného člověka.

Jennifer Aniston, představitelka Rachel z Přátel, vysvětlila, proč je dnes tato seriálová legenda vnímaná trochu jinak než kdysi. „Posunul se humor, posunuly se filmy,“ řekla francouzské agentuře AFP.

Mnoho věcí podle ní dnešní diváci nahlížejí jinak a citlivěji. „Celá generace mladých lidí se dnes vrací k Přátelům a vnímá je jako urážlivé,“ řekla a dodala, že v některých scénách, kde se kdysi diváci smáli, dnes spíš udiveně kroutí hlavou.

„Komici to dnes mají dost těžké, protože krása humoru je v tom, že si děláte srandu ze života a sami ze sebe. Kdysi jsme se mohli zasmát třeba bigotním a netolerantním lidem, byla v tom nadsázka. Bylo to především o ukázání, jak směšní takoví lidé vlastně jsou. A dnes to vlastně nesmíme dělat,“ posteskla si herečka, která aktuálně propaguje novou akční komedii Vražda v Paříži, v níž má hlavní roli spolu s Adamem Sandlerem.

Jennifer Aniston navíc připustila, že mnoho vtipů z Přátel nezestárlo úplně nejlépe – například jak seriál vytvářel gay situace kolem Chandlera, Joeyho a Rosse pro laciné vtípky. „Byly tam věci, které opravdu nebyly záměrné, a jiné, které jsme asi měli víc domyslet. Tehdy se to ale prostě bralo jinak... Každopádně humor je potřeba dnes stejně jako tehdy. Svět potřebuje humor! Prostě se nemůžeme brát moc vážně!“ uzavřela.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný