27. září 2021 15:15

První trailer: Vikingové pokračují novým seriálem s podtitulem Valhalla. O čem bude?

Vikingové jsou jedním z největších seriálových hitů poslední dekády. Fanoušci drsných exkurzů do historie se tak mohou začít těšit na hodně atraktivní pokračování.

Seriálový hit Vikingové přikoval po svém uvedení v roce 2013 k obrazovkám miliony diváků, kteří následně těžce nesli, že atmosférický výlet do historie po šesti sériích skončil. Brzy se však do světa vytvořeného scenáristou Michaelem Hirstem opět vrátíme – chystá se totiž seriál Vikingové: Valhalla, který je spin-offem původního díla a nyní se představuje v první upoutávce.

Děj se přesune o sto let do budoucnosti oproti zmíněným Vikingům a zaměří se na několik figur, jež známe z hodin dějepisu. V centru dění bude významný dobyvatel Leif Eriksson, který na přelomu 10. a 11. století pravděpodobně jako první Evropan doplul na americký kontinent. Zahraje si ho mladý Sam Corlett a asi vás nepřekvapí, že hvězdnými jmény nehýří ani zbytek obsazení.

To však ničemu nevadí, diváky bude zajímat hlavně příběh, a ten se může pyšnit značně třaskavými tématy. Jednak se bude hned několik Vikingů ucházet o uvolněný anglický trůn, a bojovat tak o vládu nad britskými ostrovy i Normandií, a jednak se vyrojí i trable s rozšiřujícím se křesťanstvím, pomalu vytlačujícím tradiční norské pohanství.

Za projektem tentokrát stojí Jeb Stuart, známý především jako scenárista legendárního Uprchlíka, první Smrtonosné pasti či Kriminálu se Sylvestrem Stallonem. Historické téma tak zřejmě obohatí špetka thrillerových radostí, které se světu představí v roce 2022.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný