8. srpna 2016 13:45

VIDEO: Tohle je zdaleka nejšílenější vykrádačka Simpsonových!

Jste připraveni mít vytřený zrak?

Když se řekne "klon Simpsonových", většina asi vzpomene na Griffinovy a podobné seroše. V Gruzii však kdysi dávno vzali klonování žluté rodinky notně po svém!

Tenkrát v Tbilisi

Záběr na obskurní horu, prakticky identická znělka, přeskakování mezi postavami ústřední rodinky po městě, ale rovněž megaliticky obtloustlý ústřední hrdina a šikana zdejší Marge Simpsonové zeleným ptákem – tak začínají gruzínští Samsonadzes alias Samsonadzovi!

Osmnáctidílný počítačově animovaný sitcom sice působí dojmem středoškolské práce studenta používajícího animační software z roku 1996, ve skutečnosti však byl tento kavkazký produkt vytvořen až v roce 2009!

Jeho příběhy sledují žlutou rodinku ve složení úředník Gely Samsonadze pracující v bance (a majícího zadek asi osmkrát širší než zbytek těla), jeho panička s enormně velkým účesem (a modrými šaty) a dvojice náctiletých dětí Shorena a Gio. Krom toho jim nechybí ani polointeligentní papoušek Koke (což je ta zelená bestie ze znělky) a žijí v digitální verzi Tbilisi.

Ačkoliv si tvůrce pořadu Shalva Ramishvili dal záležet na vysvětlování, proč jeho dílo NENÍ vykrádačkou Simpsonů, stačí se podívat na znělku a je jasné, odkud vítr vane. Jeden díl nicméně Simpsonovy explicitně zmínil v názvu.

Namířeno na Putina

Abychom byli fér, několik odlišností zde je – rodinka například nemá třetí dítě, obě děti jsou rovněž o něco starší než Líza a Bart, a pak je tu ten papouch. Vzhledem k tomu, že anglické popisy epizod jsou vzácnější než šafrán, najít podobnost mezi zápletkami je pro přespolní dosti nadlidský úkol.

Tvůrci si údajně tropí legraci z tradičních místních neduhů, jako je lenost nebo láska k láhvi – takže vlastně podobně jako v Simpsonových. To málo, co se však o příbězích Samsonadzových ví, je jejich občasný souboj s ruskými agenty.

Skutečně – seriál si vysloužil ruskou kritiku za to, že fiktivní Putin v jistém díle do animované Gruzie vyslal špiona, jehož aktivity Samsonadzovi překazili...

Russia Today tehdy podotkla, že ačkoliv se ve Samsonadzových pravidelně v negativním světle objevují ruští politici, Gruzínci zapomínají podobně satirizovat ty své.

A takhle se to dělá, vážení, možná neumíte moc dobře animovat, možná zrecyklujete cizí seriál, ale stačí párkrát zmínit politiku a nikdo se moc nezabývá prvním ani druhým!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný