15. března 2018 12:24

Stephen Hawking se několikrát objevil v Simpsonových. Dokonce si dal pivo s Homerem

Genální fyzik se několikrát podíval i do Springfieldu.

Stephen Hawking bude světu chybět nejen jako autor mnoha průlomových fyzikálních teorií a jako velký popularizátor vědy, ale taky jako popkulturní ikona a člověk s mimořádným smyslem pro humor. Důkazem jsou jeho výstupy v seriálu, o kterém prohlásil, že je to ta nejlepší věc z americké televize - v Simpsonových. Pojďme si prosvištět tři nejlepší z jeho šesti hostovaček s připomenutím, že se na všech osobně podílel!

Asociace Mensy zachraňuje Lízu (22. díl z 10. řady)

Líza se stane členkou místní Mensy. Když nejchytřejší lidé převezmou vládu nad městem, zavládne chaos, protože si každý začne schvalovat zákony podle sebe. Uprostřed hádky o podobu Springfieldu se najednou na scéně objeví Hawking a kritizuje jejich upadající utopii. Ve městě propuknou nepokoje, ale Hawking jim na svém hi-tech vozíku uletí a vysvětlí Líze, že i ti nejinteligentnější lidé se často chovají dětinsky. Tedy kromě něho. Nakonec skončí u Vočka s Homerem na pivu.

Kdo se bojí pokrývače? (16. díl z 16. řady)

Šílený díl, který se točí kolem pokrývače Raye, nakonec pomůže rozlousknout Stephen Hawking. Vysvětlí, že mezi Rayem a Bartem byla malá černá díra, která pohltila světlo, proto ho Bart nemohl vidět...

Muzikál ze základní (1. díl z 22. řady)

Líza na uměleckém táboře Expressions objevuje svou kreativní duši. Vedou ho umělečtí vedoucí Kurt a Ethan (hostující Flight of the Conchords), jejichž inspirativní síla strhla i slavného fyzika. DJ Hawking převede i něco ze svého breakdance!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný