2. listopadu 2016 20:35

VIDEO: Nový film se Simpsonovými ukazuje konec světa! Tady ho máte!

Vyplní se i tato předpověď žluté rodinky?

Od iPhonů po znovuoživení Lenina mají Simpsonovi na triku celou řádku předpovědí, které k překvapení všech (víceméně) dokonale vyšly! Nejnovější šestistá epizoda, jinak také Čarodějnický díl, však byla jednou z mála, které vyjevily apokalypsu – a rovnou skrze virtuální realitu: Zjistěte, na co se podle Springfielďanů připravit!

Jelikož je novinka pouze součástí couch gagu neboli závěrečné momentky úvodní znělky stavící na hrátkách s gaučem, nepřekvapí zřejmě, že Simpsonovi zparodovali Planetu opic! Namísto ní se máme těšit na "Planetu gaučů"!

Krátká scénka variuje nejznámější momentky původního filmu z roku 1968 s Charletonem Hestonem, přichází ovšem i s pár delikátními okamžiky v čele se zmínkou "Ottomanského impéria" (vcelku chytrý dvojsmysl!) a krátkou narážkou na jistého hedonistu z Futuramy. O parodii filmu jde však až v poslední řadě…

Namísto opic/gaučů je tu totiž v hlavní roli někdo docela jiný: virtuální realita. Celá scéna, obsahující několik střihů a změn lokací, je totiž natočena v plném 360° rozhledu, v němž se diváci mohou zcela volně, ehm, rozhlížet! Vše lze sledovat v plném 3D pomocí brýlí Google Cardboard (potažmo skrze cardboardí aplikaci).

Běžný divák sledující scénku v televizi či na YouTube je odkázán na normální pohyb kamery, naštěstí jsou i tací, kteří pro vás gag natočili z pohledu vlastních brýlí a na YouTube nahráli výsledek!

Celý záznam najdete třeba zde:

Jakkoliv se tvůrci Simpsonů zjevně snaží naskočit na nejmodernější trendy, nelze si zároveň nevšimnout, že VR segment pojali notně ironicky, jakoby jím napůl říkali, že jde sice o pěknou hračku, pro vyprávění jejich příběhů se však hodí leda tak ke couch gagu. Předěly mezi scénami musely být dlouhé, aby se diváci mohli rozhlížet, zároveň však obsahuje minimum dialogů a využívá jenom starších narážek ze seriálu, namísto toho, aby vymyslela nové.

Jde však jenom o první vlaštovku. Jak se Homer sám vyjádřil, „zprvu se tvůrci Simpsonových báli s Googlem spolupracovat, ale když si společnost vygooglovali, oslnilo je to natolik, že nápadu dali zelenou“. Překotné technologické změny mění svět a s nimi i samotnou žlutou rodinku. Třeba se tak ještě v průběhu dekád dočkáme výletů do Springfieldu v pravidelném 3D vyvedení…

Simpsonovi se vám na Primě COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný