1. prosince 2016 14:04

VIDEO: Na cameu Bruce Willise v Přátelích je jedna věc hodně zvláštní, až doteď si jí ale nikdo nevšiml!

Jaktože jsme si toho nikdy nevšimli?

Seriál Přátelé skončil už před více jak deseti lety. To nám ale nebrání v tom, abychom se na něj dívali pořád dokola, protože upřímně, nic lepšího stejně neexistuje. Když ovšem člověk něco sleduje neustále dokola, dříve či později objeví něco, čeho si nikdy předtím nevšiml. Jako teď v případě hostujícího Bruce Willise. Ten si v několika epizodách zahrál otce Rossovy přítelkyně, který se dá dohromady s Rachel, a tak vznikne hodně zajímavá kombinace dvou párů, kterou jsme celou dobu považovali za naprosto normální, aniž bychom si někdy uvědomili, že na celé té věci něco ošklivě nesedí.

Pokud si totiž dobře vzpomínáte, v jedné z předešlých epizod Chandler, Joey a Ross seděli na gauči a koukali na Smrtonosnou past. No, a jak samozřejmě víte, hlavním hrdinou Smrtonosné pasti je John McClane, kterého hraje Bruce Willis. Jak je tedy možné, že nikdo z nich nepoznal toho samého herce, když se v seriálu poprvé ukázal?

Inu, tahle na první pohled hloupá otázka souvisí s jistou filmovou teorií, která vypráví o tom, jak vlastně takový filmový svět funguje. Říká se jí v originále Celebrity Paradox a znamená, že jakmile v určitém filmu či seriálu zazní jméno jiného existujícího seriálu nebo právě například nějakého herce, přestává platit pravidlo, že uvnitř seriálu existoval separátní svět popkultury a nastává tento paradox.

S tím se pak lze vypořádat jenom dvěma způsoby. Buď jej budete ignorovat, což většina filmových studií nakonec také volí, nebo budete pracovat s myšlenkou, že Bruce Willis ve Smrtonosné pasti, kterou si postavy pouštěly v seriálu, vypadá zkrátka a dobře jinak, než herec Bruce Willis, který v seriálu hraje někoho jiného. Komplikované? A co teprve, když zjistíte, že tenhle paradox nastal v seriálu už mnohem dřív. Chandler totiž jednou zmínil na svém seznamu celebrit, se kterými by se vyspal, Jessicu Rabbit. Tu ve filmu namluvila Kathleen Turner. Která naoplátku hraje v Přátelích Chandlerovu mámu. Šílené, že?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný