21. června 2016 15:57

VIDEO: Drsná výroba Simpsonových. Podívejte se na 4 nejlepší znělky od slavných animátorů!

Od cizího je to vždy lepší.

Simpsonovi sice vysloužili svým tvůrcům pod vlajkou Matta Groeninga slovutnou pověst, po víc jak čtvrtstoletí však může originální banda za jejich kormidlem působit poněkud zvětrale. Naštěstí existují i externí animátoři, které občas studio Fox zaúkoluje tvorbou znělky v jejich vlastním stylu. Výsledek umí být drsný, vtipný i mrazivý – vybrali jsme čtvero nejlepší couch gags, tedy gaučové fáze znělky, právě z jejich rukou.

Ren a Stimpy ve Springfiedu

Díl: Bartův nový hrdina

Umělec: John Kricfalusi

Někdejší tvůrce zdegenerovaného animáku Ren a Stimpy se v roce 2010 rozhodl vrhnout svou temnou kaňku i na žlutou rodinku. Pro 488. epizodu Bartův nový hrdina představil John Kricfalusi prazvláštní momentku plnou renstimpyovského obskurního vlnění špeků Marge a zadnice Homera, které není jen tak rovno! Jasně, takový Guillermo Del Toro představil mnohem inteligentnější, vtipnější a delší animačku – jenže Kricfalusi se nebál víc než jiní pojmout Simpsonovic chvilku radikálně odlišně, a za to mu patří respekt i dík!

Delikátní Chometův expresionismus

Díl: Úlet s Diggsem

Umělec: Sylvain Chomet

Naopak závan intelektuální evropské animace do Simpsonů vnesl francouzský režisér a animátor Sylvain Chomet – alespoň na první pohled. Tvůrce známý Triem z Belleville a Iluzionistou totiž vykreslil rodinku u gauče po svém, podobně jako John Kricfalusi. Stihl si při tom udělat srandu z Homerova obžerství, Lízina vegetariánství a vůbec celého konzumu Simpsonových – a vlastně to není co do nechutnosti tolik odlišné od Kricfalusiho, jenom to… prostě vypadá intouštěji! K tomu nám navíc ukázal, jak by to vypadalo, kdyby Simpsonovi žili v Zemi galského kohouta!

Pohled za roušku pravdy

Díl: Bartball

Umělec: Banksy

To umělec známý jen jako Banksy zamířil na konzum zcela jinak – a udělal si přitom drsný humor přímo z tvůrců seriálu! Jak známo, většina skutečné animace Simpsonů vzniká v Jižní Koreji a právě toho Bansky využil svou vizí jihokorejských gulagů, kde musí levná pracovní síla do zemdlení sebe i přírodních zdrojů kreslit a vytvářet Bartovy figurky pro potěchu přespolních. Je to ironické, smutné a trefné zároveň – jak už tropení si šloufků z reality občas bývá.

Gaučová romance

Díl: Mé srdce patří Bartovi

Umělec: Bill Plympton

Zřejmě nejbizarnější momentku však představil nezávislý newyorský animátor Bill Plympton, toho času také autor kraťasu nominovaného na Oscara. Jeho okamžik totiž představí bizarní romanci mezi Homerem a jeho gaučem, odehrávající se v pochybných hotelech, než Homie najde Marge. Nebohý gauč si pak musí přivydělávat ve stripklubech a žít na ulici – než si ho Homer najde a přiveze ve šťastném konci domů!

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý podvečer!

Sdílejte článek
Štítky Simpsonovi výroba styl gauč Banksy animátor Matt Groening John Kricfalusi Sylvain Chomet Bill Plympton

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný