4. ledna 2018 18:45

VIDEO: 5 nejzábavnějších komedií s Adamem Sandlerem

Můj otec je šílenec - upoutávka

Která je vaše nejoblíbenější?

Kariéra Adama Sandlera připomíná trochu horskou dráhu. I přes několik úspěchů se však pohybuje většinou na úrovni, kterou kritici pohrdavě opomíjejí, zato věrní Sandlerovi fanoušci hltají každý kousek svého oblíbeného šoumena. Které komediální role v kariéře newyorského rodáka stály za to?

05) 50x a stále poprvé

I když má Sandler pověst poněkud chlípného a prdícího stylu humoru, rozhodně to nemusí nutně patřit vždy k jeho receptu na úspěšný film. Dokazuje to třeba romantická komedie 50x a stále poprvé, v níž se nabaluje zapomnětlivá Drew Barrymore. Vzdor několika vyšlápnutím pomyslných exkrementů je totiž tahle komedie duchem dočista roztomiloučká!

04) Billy Madison

Motiv Adama Sandlera jako nedospělého budižkničemu, který se ve svém filmu má probrat a začít něco dělat se svou existencí, je ostatně mnohem častější než jiné prvky. Stačí vzpomenout na Billyho Madisona, v němž toho času sedmadvacetiletý Sandler pro změnu hraje mladého boháče žijícího z úspěchu svých rodičů – ve snaze nepřijít o dobré bydlo tu však musí projít všemi školami od první třídy do maturity v průběhu pár měsíců. A je jasné, že nýmand v absurdní úloze je zkrátka Sandlerovo gro!

03) Vodonoš

Jak by vypadal Forrest Gump, kdyby do něj obsadili Adama Sandlera, solidně naznačuje Vodonoš - sportovní sandlerovská komedie, v níž hraje hlavní roli poněkud retardovaný podavač vody v místním fotbalovém týmu. V jeho pusté makovici se však hromadí touha hrát na hřišti víc než jen druhé housle - a v nejhorším týmu široko daleko k tomu dostane šanci.

02) Velký táta

Další popularní Sandlerovka, další příběh o nedospělém nýmandovi, kterému by člověk k opatrování nesvěřil ani pytel s odpadky. Jako Sonny Koufax tu však Sandler čelí námitkám přítelkyně, že se chová nedospěle – Sonny s něčím takovým nesouhlasí a rozhodne se všem svou dospělost dokázat tím, že si přisvojí nemanželské dítě svého kamaráda a stará se o něj, inu, jako starý mládenec!

01) Rivalové

Rivalové nejsou jenom stejnojmenný film o formulích, nýbrž také Sandlerovka o sportu. Jak vidno, Adam má sportovní filmy notně v oblibě, jejich formulku však s gustem koření netradičními prvky. V jeho nejlepší komedii Rivalové je to skutečnost, že film začíná s premisou, že půjde o hokejový biják, nikoliv golfový. Ústřední protagonista Happy Gilmore totiž chce hrát hokej, ale neumí bruslit. Se svými odpaly se proto rozhodne infiltrovat nevyzpytatelný svět golfových holí.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný