25. května 2023 14:45

Vetřelec a Predátor si jdou po krku v seriálu, který se sice natočil, ale možná ho nikdy neuvidíme

Křížení dvou populárních sci-fi monster dostalo seriálovou podobu, diváci však mají smůlu.

Když Disney v roce 2019 dokončil nákup legendárního filmového studia 20th Century Fox, dostal se tím taky ke dvěma slavným sci-fi značkám Vetřelec a Predátor. Fanoušci se sice od té doby dočkali solidně přijaté odbočky Predátor: Kořist a blíží se podobně pojatý vetřelčí film Alien: Romulus, stejně však mohou mít pocit, že by si zasloužili víc.

Producent Joshua Izzo (Tranformers:Cybertron) teď v podcastu Perfect Organism prozradil, že byl ještě jako zaměstnanec 20th Century Fox zodpovědný za animovaný seriál Vetřelec vs. Predátor, který byl dokončen, ale dosud se nedostal k divákům.

„U Disneyho teď leží deset epizod kompletně dokončeného anime seriálu Vetřelec vs. Predátor, který jsem produkoval,“ prozradil Izzo. „Je to sestříhané, smíchané, prostě připravené. Vytvořili ho a příběh napsali Eric Calderon a Dave Baker, dva šíleně talentovaní chlápci,“ popsal producent. Calderon je známý animáky jako Afro Samurai: Resurrection a dělal i na kultovním Beavis a Butt-head dobývají Ameriku. Baker byl třeba jedním ze scenáristů béčka Alien Warfare.

Izzo popsal, že se seriál odehrával po událostech filmu Vetřelec vs. Predátor (2004) a používal mix 2D a 3D animace. Jednalo se taky o tom, že se projektu v případě úspěchu chopí uznávaný mistr sci-fi anime Šindži Aramaki (Appleseed, Blade Runner: Black Lotus, Duch ve stroji: SAC_2045).

Proč vedení Disneyho projekt dosud nepustilo k divákům? Samozřejmě mohlo být nespokojeno s jeho kvalitou, ale taky mohlo chtít pozastavit všechny crossovery, aby dalo prostor větším projektům ze světa Predátora a Vetřelce, mezi než může patřit i hraný návrat křížence Vetřelec vs. Predátor. Šance, že ještě seriál někdy spatří světlo světa, se každopádně s ubývajícím časem nenávratně zmenšují.

Zdroj: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný