6. dubna 2016 13:45

Vetřelec vs. Predátor: 7 nejlepších filmových mimozemšťanů

Maso sedmi barev.

Krasojízda zbrusu nové, letošní řady Akt X bude na Prima COOL završena pátým a šestým dílem série v neděli ve 20.00! Jak to dopadne s Mulderem? Ukáže se znovu Kuřák? A kdo vlastně stojí v pozadí konspirace - ufouni, anebo lidi? Než na toto odhalení dojde, vzpomeneme na slavné tváře z vesmírného prostoru - a vzhledem k jejich stylu v nových Aktech X jak na ty zlé, tak i hodňácké!

Critters

Jsou veselí, jsou žraví! Zrůdičky ze stejnojmenného klasického hororu sice vypadají jako dítko zakázané lásky mezi ježkem a smajlíkem, jejich apetit je ovšem ještě větší než zhulencův při návštěvě fast foodu. Díky tomu je s Critters stejná porce jak zábavy plynoucí z černého humoru, tak i strachu z toho, co dalšího nebohým lidským postavám vyvedou...

Yoda

I když má náš oblíbený velmistr řádu Jedi dost vážnou logopedickou vadu, nikdo neumí v jedné větě zároveň pobavit a přitom pronést Hlubokou životní pravdu™ tak dobře jako on. Na rozdíl od jiných filozofujících ufounů navíc Yoda stále dovede pořádně nakopávat zadky, což z něj při věku kolem 900 let dělá jednoho z nejsympatičtějších seniorů vědecké fantastiky!

Věc

Také po ránu nesnášíte rozhodování, co vzít na sebe? A teď si představte, jak se musí cítit Věc ze stejnojmenného Carpenterova hororu! Ta totiž na sebe může vzít podobu prakticky jakékoliv živé bytosti - samozřejmě na úkor dané živé bytosti. Věc je díky chameleonské kombinací brnkání na strach z přenosných nemocí & infiltrace kolektivu zrádci jedním z nejlepší, dodnes enigmatických záporáků sci-fi světa vůbec.

E.T.

Ačkoliv platí, že čím je divák starší, tím méně ve filmu E.T. fandí mimozemskému návštěvníkovi a naopak usilovněji drží palce vládním agentům snažícím se zjednat pořádek (minimálně proto, že ví, jak krvavě podobné návštěvy končí v jiných filmech), pro kohokoliv s dětskou duší musí mimozemšťan E.T. být jasným evergreenem!

Kreveťáci

Kvalitních filmových ufounů ve filmech z poslední éry aby jeden pohledal lupou. Popkultura sice srší zajímavými tvářemi ve hrách (Asari!) a seriálech (Goa’uldi), filmaři však dnes spíše staví na starších značkách. Kreveťáci z District 9 jsou však výjimkou z pravidla! Vypadají sice jako Cthulhu v teenagerské fázi, uvnitř jejich hrudníku však tluče sympatické a důvěrné známé srdce. Či jiný ekvivalentní orgán...

Predátor

Zmínili jsme klasiku, a pro úctu ke stáří nezbude, než s ní i pomalu končit! Jestli nám 80. léta krom revoluce, Pac Mana a Toma Hankse dala něco fajnového, pak je to právě mimozemský lovec Predátor! Zatímco jiní ufounci se předhánějí v děsivosti či naopak sympatiích, Predátorovi je obojí celkem buřt a jde mu jenom o kouzlo okamžiku jeho lovu. I když (z filmů) nezjistíme prakticky nic o jeho společnosti nebo motivech, Predátor všechno z toho přebíjí svým bohémským přístupem k životu a cool rasta vzhledem!

Vetřelec

Bezpochyby nejpopulárnějším zástupcem xenofauny ve filmu je ovšem Vetřelec od Ridleyho Scotta a H. R. Gigera. Aerodynamický design, vražedné principy rozmnožování a všeobecná nepochopitelnost - s přibývajícími filmy jenom víc a víc vrstvená - platí za jeho hlavní devizy. Vetřelec rozhodně nebyl prvním vraždícím ufo-monstrem ve filmu. Profesionalita a autentičnost, jakou mu filmaři a návrháři vetkli, z něj ovšem stále činí dost děsivého "kámoše".

Poslední dva díly nových Akt X začínají na Prima COOL v neděli ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný