22. února 2022 16:45

Tvůrci nového Vetřelce prozradili, o čem je a v jakém roce se odehrává

Divákům, kteří se vrátí do oblíbeného světa Vetřelců, se otevřou zcela nové a nečekané souvislosti. Co nám ukáže seriál od Noaha Hawleyho?

Chystaný seriál rozšiřující filmovou sérii Vetřelec se bude odehrávat zhruba 70 let v budoucnosti, tedy kolem roku 2092. Opravdu tak půjde o prequel k hlavní linii s postavou Ellen Ripley (Sigourney Weaver), která se s prvním xenomorfem utkala v roce 2122. Spolu s mnoha zajímavostmi to v rozhovoru pro Hollywood Reporter prozradil John Landgraf, šéf kanálu FX, který seriál připravuje.

Už při představení seriálu na konci roku 2020 bylo uvedeno, že se bude odehrávat převážně na Zemi, teď už je však známé i časové zasazení. Odpovídá událostem filmu Prometheus (rok 2089), který byl rovněž prequelem Vetřelce. Podle Landgrafa však neuvidíme žádné známé postavy. „Součástí seriálu nebude Ripleyová ani jiní známí hrdinové s výjimkou samotného vetřelce,“ vysvětlil.

Tvůrčím vedením celého projektu byl pověřen Noah Hawley, který si získal uznání především za seriálové Fargo. To je taky odvozeno od slavné filmové předlohy. Jeho Vetřelec se začne točit hned po dokončení páté sezony Farga, tedy v průběhu příštího roku.

Noah Hawley se pro magazín Esquire více rozmluvil o kyberpunkovém charakteru příběhu. „Ve filmech máme korporaci Weyland-Yutani, která vyvíjí vlastní umělou inteligenci. Ale co když existují další společnosti usilující o nesmrtelnost jinými způsoby – kybernetickými vylepšeními a přenosy mysli mezi lidmi? Která z těch technologií vyhraje? Popsal bych to jako souboj Edison versus Westinghouse versus Tesla. Někdo z nich si monopolizuje elektřinu. Jen nevíme, kdo to bude,“naznačil v rozhovoru.

Co říkáte na zasazení a pojetí chystaného seriálu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný