30. srpna 2017 16:00

V sobotu 2. září bude na COOLu další Žlutý maraton s novými díly z 28. série Simpsonových!

Prima COOL - Simpsonovi žlutej maraton 2.9.

Každý je zná a trne, co zase příště vyvedou. Tentokrát musí Simpsonovi udat rodinného vepře, čelit fast foodům, které servírují zdravé jídlo, a řešit Lízino trauma z Krustyho prázdninového tábora. Ve Springfieldu se navíc zrodí nečekaný šachový šampión a Bart se stane hvězdným baskeťákem. Jenže se při tom nebezpečně zaplete s mafií! Připravte se na Žlutý maraton premiérových epizod z nejnovější 28. řady! Simpsonovi znovu překonávají veškerá očekáván?

Každý je zná a trne, co zase příště vyvedou. Připravte se na Žlutý maraton premiérových epizod z nejnovější 28. řady! Simpsonovi znovu překonávají veškerá očekávání – i naše nejhorší obavy… Musí najít nový domov pro rodinného vepře. Kdo jim pomůže? Když všechny fast foody ve městě začnou zrádně servírovat zdravé jídlo, je třeba vrátit se k hotdogům Homerova mládí. Líza má prázdninové trauma z katastrofálního pobytu na Krustyho táboře. Ve Springfieldu se zrodí nečekaný šampión hry v šachy. A Bart se stane novou basketbalovou hvězdou, jenže se nebezpečně zaplete s mafií. Spolehněte se na Simpsonovy, že jejich nové příběhy budou stát za to!

Zajímavosti:

  • Simpsonovi běží už 28 let. Nejdéle vysílaného animovaného seriálu, který je zároveň nejdéle vysílaným sitkomem, se jen tak nezbavíme. Už teď je jisté, že se Simpsonovi dočkají 29. a 30. řady.
  • V českém znění má Líza novou dabérku. Stala se jí Ivanka Korolová, která namluvila mimo jiné Alici Cullenovou ve filmové Twilight sáze. V roli Lízy vystřídala zesnulou Helenu Štáchovou.
  • Hollywoodská hvězda Glenn Close (Osudová přitažlivost, Patty Hewes – nebezpečná advokátka) znovu namluvila v původním znění epizody Hotdogy mého mládí postavu Mony Simpsonové, která je Homerovou matkou.
  • V epizodě Vepř a Burns se objevuje spisovatelka Joyce Carol Oatesová, která byla třikrát nominovaná na Pullitzerovu cenu.
  • V epizodě Klobouk plný viny se objevuje norský šachový velmistr Magnus Carlsen, který je současným držitelem titulu mistra světa v šachu.
  • V epizodě Baskeťák Bart se objevuje profesionální basketbalista a hráč NBA Stephen Curry.
  • Herec Joe Mantegna (Myšlenky zločince, Kmotr 3) znovu namluvil postavu mafiána Tlustého Tonyho v původním znění epizody Baskeťák Bart. Je to už 28. epizoda, ve které se Tlustý Tony objevuje. Joe Mantegna poprvé namluvil Tlustého Tonyho už v roce 1991.

Nové epizody

Vepř a Burns (28x13) Marge si koupí novou knihu o japonském minimalismu a najednou se cítí inspirovaná. Rozhodne se, že se celá rodina musí zbavit všeho, co už jim doma nedělá radost. Líza vyhodí ze svého pokoje úplně všechno kromě saxofonu a pak si uvědomí, že nesnáší jazz stejně jako ostatní. Ale skutečné potíže nastanou, když musí Homer najít nový domov pro rodinného vepře. Marge už má plné zuby toho, že se stará o čuníka sama. Jenže to není tak jednoduché! A tak si Homer sežene potvrzení, že jde o terapeutického čuníka. Pak si vepře přivlastní pan Burns a začínají skutečné potíže.

Hotdogy mého mládí (28x14) Homer se naštve a potřebuje se uklidnit nějakým pořádně nezdravým jídlem. Ale když dorazí do Krusty Burgera, zjišťuje, že z menu zmizelo cokoli s masem a zůstala jedině veganská jídla. Co je ještě horší, ostatní fast foody ve městě jsou na tom úplně stejně! Homer zoufale jezdí po městě, až narazí na starý zrezivělý přívěs, kde prodávají hotdogy. Je to tady mastné, špinavé a nechutné. Přesně, jak to má Homer rád. Následně se dozvídá, že to jsou hotdogy jeho mládí, které stály na samém začátku jeho nezdravého stravování. Líza se mezitím snaží zachránit školní rádio, kde se všichni kromě ní začali chovat nějak podivně.

Klobouk plný viny (28x15) Líza to nemá s Bartem jednoduché. Brácha ji pořád štve. Poslední kapkou je, když jí sebere a vyhodí klobouk proti slunci, který na ní každý obdivoval. V noci začne Barta navštěvovat nechutná příšerka pokrytá slizem a připomíná mu, co všechno provedl. Bart se z toho snaží vykroutit a popírá vinu. A monstrum je čím dál nechutnější. Nakonec už to Bart nemůže vydržet a rozhodne se raději přiznat. Jenže je to ještě horší, protože Líza mu tentokrát nechce odpustit. Bart má jedinou šanci… Ve Springfieldu se mezitím zrodí nečekaný šampión. Když mu Marge zakáže očumovat volejbalistky, Homer začne hrát šachy. A kupodivu mu to jde!

Vzhůru z prázdnin (28x16) Prázdninový pobyt na táboře Šáši Krustyho není ani zdaleka idylický. Bart a pár dalších velkých kluků vytrvale šikanují všechny ostatní děti, a tak se domů vrací autobus plný vyklepaných trosek. Bart a Líza navštíví terapeuta, který varuje rodiče, aby na ně dávali pozor. Bart předstírá, že má trauma, ale ošklivě se mu to vymstí. Zdá se mu noční můra o tom, jak společně s Lízou prchali na kánoi po divoké řece. Homer se mezitím naštve, že kvůli tomu všemu povyku si nemůže užívat s Marge. Proto vyrazí do práce dřív a zjistí, co se děje v elektrárně, když tam ještě nikdo není. Díky tomu se z něj stává tak produktivní zaměstnanec, že dokonce dostává přidáno.

Baskeťák Bart (28x17) Kvůli dalšímu ze svých vtípků si Bart vyslouží nepředstavitelně dlouhý trest po škole. Z nudy se trefuje do koše na odpadky a postupně piluje své schopnosti. Následně se projeví jako basketbalová hvězda. Jeho kariéra jde strmě nahoru a rychle mu to taky stoupá do hlavy. Hádky s trenérem, kterým se stal jeho otec Homer, jsou na denním pořádku. Na Barta zabírá snad už jen škrcení. Zvlášť poté, co se nebezpečně zaplete s mafiánem Tlustým Tonym. Ale díky Líze a jejím investigativním schopnostem vychází najevo, že mafie už má Barta dost, tajně kuje pikle a chce ho odstranit navždy.

Další Žlutý maraton s pěti novými epizodami z 28. série Simpsonových na COOLu poběží v sobotu 2. září ve 20.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný