22. června 2017 14:03

V sobotu 1. července vás na COOLu čeká další Žlutý maraton s novými díly z 28. série Simpsonových!

Prima COOL - Simpsonovi žlutej maraton 1.7.

Žlutý maraton šesti dílů Simpsonových vám od 20.00 vytře zrak. Nejoblíbenější nejhorší rodinka na světě za to dá ruku do ohně. I se všemi čtyřmi prsty!

Simpsonovi se dočkali rekordní 28. řady, která znovu překračuje všechny hranice. Homer, Marge, Bart, Líza, Maggie a děda Simpson vyrazí na socialistickou Kubu a po divokém víkendu v Havaně se jim vůbec nechce zpátky domů. Homer objeví aplikaci, která mu zjednoduší život, a tvrdě zaplatí za pár chvilek v kůži pana Burnse. Marge se nečekaně sblíží se Smithersem. Maggie přežije děsivou noční můru, ve které na severním pólu potkává Santa Clause, Yettiho a legendárního hokejistu Wayna Gretzkyho. A v prvním dvojdílu v historii seriálu Simpsonovi parodují Velkého Gatsbyho – za účasti rapperů jako Snoop Dogg, RZA a Common. Žlutý maraton dalších šesti dílů Simpsonových vám prostě vytře zrak!

Zajímavosti:

  • Simpsonovi běží už 28 let. Nejdéle vysílaného animovaného seriálu, který je zároveň nejdéle vysílaným sitkomem, se jen tak nezbavíme. Už teď je jisté, že se Simpsonovi dočkají 29. a 30. řady.
  • Dokonce i po 28 letech v éteru můžou Simpsonovi zažít něco, co tady ještě nebylo: první dvojdíl v historii seriálu! Velký Phatsby je parodií na slavného Velkého Gatsbyho, kterého můžete znát jako klasický román Francise Scotta Fitzgeralda, starší filmovou adaptaci s Robertem Redfordem nebo pestrobarevnou podívanou s Leonardem DiCapriem. Prima odvysílá 11. a 12. díl pod českým názvem Velký Phatsby – Zrada a Velký Phatsby – Pomsta.
  • Sedmý díl Divoký víkend v Havaně se vysílal v Americe krátce po amerických prezidentských volbách, proto je prošpikovaný narážkami na vítězství Donalda Trumpa.
  • V osmé epizodě se objevuje oblíbený hráč amerického fotbalu Matt Leinart.
  • V desátém dílu se objevuje legendární hokejista Wayne Gretzky.
  • V dvojepizodě Velký Phatsby se objevují rappeři Snoop Dogg, RZA a Common a bývalý profesionální basketbalista Charles Barkley.
  • V českém znění má Líza novou dabérku. Stala se jí Ivanka Korolová, která namluvila mimo jiné Alici Cullenovou ve filmové Twilight sáze. V roli Lízy vystřídala zesnulou Helenu Štáchovou.

Nové epizody:

Divoký víkend v Havaně (28x07) Děda Simpson má problém. V noci se počůral do postele. Co hůř, když se mu Homer, Marge a spol. snaží sehnat lékařskou pomoc, zjišťují, že domov důchodců i nemocnice jsou na dědovy zdravotní potíže krátké. Chce to lacinou lékařskou péči. Celá rodina proto vyrazí na socialistickou Kubu. Místní doktor sice tvrdí, že už pro dědu nemůže nic udělat, ale divoký víkend na Havaně dělá s nemocným divy. Díky autům a muzice z 50. let se zase cítí skoro jako zamlada. Dokonce tady narazí na dávno ztraceného kamaráda a jistou atraktivní dámu. Že by už Simpsonovi zůstali na Kubě navždy?

Hříchy našich otců (28x08) Homer objeví aplikaci, díky které se mu značně zjednoduší život. Může si za sebe sehnat náhradu na všechno, do čeho se mu vůbec nechce. A jako obvykle se mu nechce do ničeho. Dokonce zařídí Bartovi náhradního otce. Jenže když dorazí oblíbený hráč amerického fotbalu Matt Leinart a Bart nešetří nadšením, Homer se začne cítit odstrčený na vedlejší kolej a žárlí. Pomůže mu Millhouse, který má trable s vlastním tátou? Děda Simpson se mezitím dozvídá, že bude znovu otcem, a je z toho patřičně zděšený.

Poslední trakční hrdina (28x09) Když Homer zjistí, že pan Burns není v práci, rozhodne se trochu přičichnout k jeho miliardářskému životnímu stylu. Brzy se mu to však vymstí. V Burnsově kanceláři zavadí o padací dveře a spadne do míchačky na beton. Kvůli následným zraněním dostává na několik měsíců trakci a pan Burns se obává, že bude muset Homerovi vyplatit odškodné. Marge se neúspěšně snaží přivést Homera na jiné myšlenky. Nečekaně se sbližuje se Smithersem, který je vůči ní citlivější než její vlastní manžel. Homerovi to nevadí, protože víc než o nějaké city má zájem o „to druhé“. Líza mezitím dostane za úkol hlídat klid a pořádek ve školním autobusu. Má úspěch, ale ostatní děti čím dál tím víc štve.

Ukradené Vánoce Šáši Krustyho (28x10) Reverenda Loveyjoye trápí mizerná návštěvnost kostela na čtvrtou adventní neděli a rozhodne se s tím něco udělat. Šáša Krusty tráví svátky se svou dcerou, která chce oslavit Vánoce se vším všudy. Jenže Krusty je židovského původu, Vánoce nikdy neslavil, a ani neví, jak na to. Proto se rozhodne požádat o pomoc Simpsonovy a být na svátky u nich. Maggie mezitím sužuje noční můra, která ji tak vyděsí, že se jí zdá o severním pólu, kde potkává Santa Clause, Yettiho a Wayna Gretzkyho.

Velký Phatsby – Zrada (28x11) Pan Burns vzpomíná, jak kdysi dávno pořádal velkolepé večírky, které byly vyhlášené široko daleko. Smithers navrhne, aby uspořádal další a zažil to znovu. Pan Burns souhlasí, ale protože se z něj stal zestárlý škrt a snaží co nejvíce ušetřit, večírek je naprostou společenskou katastrofou. Zoufalý Burns vtrhne na cizí párty, kterou pořádá slavný hiphoper Jay G. Když si Jay G uvědomí, s kým má co do činění, prozradí panu Burnsovi, že za všechno bohatství a slávu vděčí jeho radám. Ti dva se rychle sblíží, ale pro pana Burnse to končí špatně…

Velký Phatsby – Pomsta (28x12) Pan Burns o všechno přišel. Hiphoper Jay G ho podvedl a připravil o veškerý majetek. Smithers je v zahraničí, a tak jediným, kdo ještě zůstává Burnsovi věrný, je Homer Simpson. Jenže Homer potřebuje uživit rodinu, a tak se vrací k práci ve springfieldské jaderné elektrárně. Jay G ho dokonce přinutí odstranit padací dveře, poslední pozůstatek po panu Burnsovi v jeho bývalé kanceláři. Homer to nemůže překousnout, spřáhne se s panem Burnsem a přísahá, že mu pomůže se pomstít. Plánem je nahrát nový rapový hit namířený proti Jay G. Zpočátku to vychází, dokonce se k nim připojí i slavní rappeři Snoop Dogg, RZA a Common, ale pak se jim to vymkne z rukou.

Další Žlutý maraton začíná na Prima COOL v sobotu 1. července ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný