13. prosince 2016 15:24

Tyhle 4 filmové série jsou prostě nekonečné! Máte radši Resident Evil nebo Underworld?

Univerzální voják: Znovuzrození - upoutávka

Tak jako písek v přesýpacích hodinách ubíhají dny našich životů…

Mysleli jste si, že je s nimi konec, ale oni vás přesvědčí o opaku – ve čtvrtek večer totiž na COOLu od 22.20 začíná snímek Univerzální voják: Znovuzrození, který vám znovu připomene akční veterány Jean-Claude Van Damma a Dolpha Lundgrena. Snímek o jejich misi vstříc černobylské elektrárně, kde zlí supervojáci umístili výbušniny ohrožujíc celý svět, nakopl celou značku do dalšího pohybu. Život série Univerzální voják se tím prodloužil o několik dalších dílů, jak se na filmový svět sluší a patří. Nekonečné série totiž nejsou rozhodně žádnou výjimkou.

Underworld

Počet dílů: 5 filmů

Na počátku stála očividná snaha vydělat na úspěchu Matrixu. Nakonec je z toho ale pět dílů a nikoho by nepřekvapilo, kdyby přišla i šestka, sedmička a tak dále. Válka mezi upíry a vlkodlaky se zjevně protahuje víc, než je zdrávo, avšak málokdo si stěžuje, protože Underworldy stojí pakatel a umějí vydělat několikanásobek rozpočtu. Svého druhu jde o typické moderní béčko, které (obvykle) neurazí, ale ani nenadchne.

To však není jediná podobná věc mezi nekonečnými sériemi. Není totiž bez zajímavosti, že ÚPLNĚ STEJNĚ jako režisér série Resident Evil Paul W. S. Anderson randí s její hlavní představitelkou Millou Jovovich, taktéž Len Wiseman, tedy tvůrce řady Underworld, od 2003 chodil/oženil se (až do loňského listopadu) s Kate Beckinsale, tedy hlavní tváří Underworldu. Aby byla situace ještě komplexnější, Beckinsale před Wisemanem randila s Michaelem Sheenem, tedy zdejším vůdcem vlkodlaků. Nemůžeme si pomoct, ale jednou podle příběhu o natáčení série Underworld někdo natočí úžasné vztahové drama!

Pátek třináctého

Počet dílů: 12 filmů

Když se vám přihodí jeden špatný pátek třináctého, je to smolné. Ale když se vám jich přihodí dvanáct, je to skutečná tragédie – tak jako je tragédií i tato stejnojmenná řada. Pátek třináctého vznikl v roce 1980 jako snaha utržit na vlně vyvražďovaček zahájených Halloweenem, postupně se z něj však stalo něco víc než jen milá reklama na hokejovou masku.

Prozatím poslední film řady, mimochodem reboot (!), vyšel v roce 2009, tedy celé dva další filmy (Jason X z roku 2001 a Freddy vs. Jason z roku 2003) po dílu The Final Friday z roku 1993. Jak si však ještě ukážeme u kolegů, díly mající v názvu slovo "Poslední" rozhodně nemusejí být skutečně poslední.

Resident Evil

Počet dílů: 5 filmů, 6. je v postprodukci

Není nad to, když adaptace slavné videohry počínaje druhým filmem hodí svou předlohu do koše, zvysoka se vybodne na komplikovanou herní zápletku (i když si z ní čas od času půjčí pár postav) a začne si konstruovat svůj vlastní příběh motající se kolem postavy, která ve hrách vůbec není! Právě tento věru netradiční přístup k adaptaci však zvolil Paul W. S. Kráječ Anderson u Resident Evilu – a vzdor němu má na triku už pěkných šest filmů.

Každý z nich přitom obvykle končí apokalyptickým příslibem zcela definitivního konce – jen si vzpomeňte na podtituly filmů! Apokalypsa! Zánik! Afterlife! Odveta! A nejnověji i Poslední kapitola, která dorazí do kin v lednu 2017 a má fakticky už definitivně zakončit celou řadu. Pomalu je také načase. První film vyšel před 14 lety a ani Milla Jovovich asi nebude s to hrát akční bohyni v důchodovém věku.

Saw

Počet dílů: 7 filmů, 8. je v předprodukci

Série Saw uběhla pořádný flák cesty od původního krátkého snímku, v němž James Wan přišel s nápadem maniakálního sériového vraha, jenž na své oběti věší nejrůznější bizarní pasti. Z doslova komorního bijáku se série postupně stala komplikovanou ságou o pomstě, šílenství a především stále zrůdnějších pastičkách dovolujících prožívat bestiální potěšení z lidského utrpení (jiného, než obvykle).

O překombinovanosti série mluví i skutečnost, že ústřední vrahoun pan Skládačka zemřel již někdy na konci 3. dílu. V přípravě je navíc již osmý snímek, jenž by měl dorazit příští rok na podzim – a to navzdory skutečnosti, že již Saw 3D mělo podtitul Poslední kapitola. Podobné překonávání sebe sama je ovšem v nekonečných seriálech tradicí!

Univerzální voják: Znovuzrození jde do akce ve čtvrtek ve 22.20 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný