2. září 2020 10:52

Tvůrci seriálu Hra o trůny oznámili svůj nový projekt. Zadaptují epickou sci-fi trilogii Vzpomínka na Zemi

Tvůrčí tým nového seriálu obsahuje více známých jmen.

David Benioff a D. B. Weiss, tvůrci seriálové podoby Hry o trůny, konečně oficiálně oznámili, na čem už delší čas intenzivně pracují. Jde o seriálovou adaptaci celosvětového bestselleru a oceňované knižní sci-fi trilogie Vzpomínka na Zemi čínského spisovatele Liou Cch‘-sina.

Seriál by měl postupně pokrýt všechny tři díly – Problém tří těles, Temný les i závěrečný román Vzpomínka na Zemi. „Tato trilogie je nejvíce ambiciózním sci-fi, jaké jsme kdy četli. Bere čtenáře na cestu od šedesátých let 20. století až na konec času a z naší malé modré tečky až k hranicím vesmíru. Těšíme se, že příštích několik let našeho života budeme věnovat tomu, abychom příběh přinesli divákům po celém světě,“píšou Benioff a Weiss ve společném prohlášení.

Všechny tři díly vyšly v českém překladu, ale i jako audioknihy.„Průlomové dílo... Jedinečná směs vědecké a filozofické spekulace, konspirační teorie a kosmologie,“prohlásil o předloze George R. R. Martin, autor Hry o trůny.

Seriálová adaptace nabrala skutečně těžké váhy. Mezi režiséry se objeví Rian Johnson (SW: Poslední z Jediů, Na nože, Looper) i jeho producentský parťák Ram Bergman. Do scenáristického týmu se přidal Alexander Woo (True Blood: Pravá krev) a hlavně sám autor předlohy Liou Cch‘-sin spolu s anglickým překladatelem jeho knih i oceňovaným sci-fi autorem Kenem Liu.

Knihy obsahují dlouhé popisné pasáže i hodně vědeckých a historických odboček. Otázkou zůstává, zda adaptace změní perspektivu na více mezinárodní. Většina hlavních postav v knize jsou totiž Číňané.

Těšíte se?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný