27. března 2018 16:13

4 nejlepších zimní kousky z Top Gearu: Může Mini Cooper jezdit na lyžích?

Sníh a auta – kombinace, která vždy pobaví!

Už v úterý večer ve 20.15 si na Prima COOL můžete připomenout, jak to vypadalo, když Clarkson a jeho kamarádi vyrazili do Lillehammeru! Parta z Top Gear si ve svém Olympijském speciálu vyzkoušela, jak by bylo možné zkombinovat zimní sportovní svátek… a automobily. Nakonec platí, že prakticky vždy, když Top Gear předvedl kombinaci sněhu a aut, bylo na co koukat!

04) Jak na sníh?

Sníh je problém – rovněž je ale problém, že v Anglii, kde je Top Gear doma, sněží relativně méně často. Když tak kluci chtěli vyzkoušet Dominátora – z kombajnu konverzovaný sněžný pluh – museli vyrazit až do Skandinávie!

Odkud tu pomocí těžké mašiny odklízet sníh? Přece z jediného logického místa: z ledového jezera hlubokého 300 metrů!

03) Výlet do Britské Kolumbie

Jak uděláte radost záchranářům? Přece prověříte jejich připravenost zachraňovat nebohou oběť! Právě s tímto cílem je Hammond vysazen uprostřed zasněžených hor Britské Kolumbie v Kanadě – zbylí dva výtečníci se ho následně snaží najít dříve, než mu dojdou zásoby a o záchranu půjde doopravdy!

Ještě předtím si však… odskočí otestovat dvojici pickupů tak americky stavěných, až je s podivem, že jim z výfuku nelétají hvězdy a pruhy. Epizodu navíc korunuje Gillian Anderson jako hostující celebritka.

02) Top Gear: Polární speciál

Během polárního speciálu se naše trio rozhodlo pokusit o něco, s čím Britové historicky nemají zrovna nejlepší zkušenosti – dobytí světového pólu! Pravda, Top Gear zvolil raději Arktidu namísto Antarktidy, i tak však byla jeho mise historická. Clarkson a May se totiž zapsali do dějin jako účastníci prvního úspěšného pokusu o zdolání pólu motorovým vozidlem.

Aby to nebylo tak monotónní, Hammond se rozhodne jít v jejich stopách – a to doslova. Namísto automobilů totiž sáhne po tradičním psím spřežení a rozhodne se dojet na severní pól dřív!

01) Top Gear: Olympijský speciál

Výprava na olympiádu však přesto drží v rukou všechny trumfy. Clarkson a spol. tu vyrazí do slavného Lillehammeru a pokusí se spáchat svou vlastní olympiádu... v automobilovém ražení! Geniální nápad okořeněný jak palbou hlášek, tak i maniakálních disciplín vrcholících skokem Mini na lyžích, by si zasloužil nejméně Oscara!

Protože ten se však televizním pořadům jaksi neuděluje, budou si kluci muset vystačit… alespoň s olympijskými pseudomedailemi.

Top Gear: Olympijský speciál začíná na Prima COOL v úterý ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný