30. května 2016 12:40

TOP GEAR má za sebou premiérový díl! Jak fanoušci reagují na nový tým v čele s Chrisem Evansem?

První díl nového Top Gear si na nedostatek pozornosti nemůže stěžovat. Jenže ona není zrovna dvakrát pozitivní...

V Británii měl premiéru první díl nové série Top Gear, v kterém se představil zcela obměněný moderátorský i tvůrčí tým. A podle prvních reakcí fanoušků si nevedl zrovna nejlépe. Vlna kritiky se snesla hlavně na hlavní postavu Chrise Evanse, kterého fanoušci označili mimojiné jako panáka, uřvané jelito nebo jako Clarksona pro chudé.

Díl načnul Evans peprnnou hláškou: "O cateringu už se tady nemluví." Je to jasná narážka na jeho předchůdce Clarksona, kterého z show vyhodili právě kvůli jeho fyzickému útoku v souvislosti s cateringem - nechutnal mu totiž steak. Ale zdá se, že právě vzpomínky na Clarksona a jeho tým, se Evansovi nepodařilo rozptýlit, a fanouškům stále chybí.

"Koukám na to pět minut a už teď je jasné, jak moc chce Evans být jako Clarkson. A jak moc mu to nejde," komentoval na Twitteru uživatel JSilverstone. "Je to přesně jako starý Top Gear. Akorát bez vtipu a charisma," přisadil si další z uživatelů Ben Pearson. "Uběhlo osm minut a už teď počítám minuty do začátku The Grand Tour," nadhodila uživatelka Chloe Price, jak moc už se těší na konkurenční show, kterou chystá právě vyhozený Clarksonův tým.

Nelichotivých komentářů se dočkal taky Matt LeBlanc - jeden z novýc moderátorů a první Američan v Top Gearu, kterého znají diváci hlavně jako Joeyho ze seriálu Přátelé. V jeho případě použvají diváci nejvíce slova jako "prkenný" nebo "rádoby drsňák".

Pochvalu si naopak odnesk populártní Stig, který v pořadu zůstal a předvedl šikovně vymyšlené kousky. Evans s Matt LeBlancem závodí v centru Londýna s pověstnými motorovými tříkolkami Reliant Robin nebo se vydají do nevadské pouště, kde se k nim přidá závodnice a spolumoderátorka Sabine Schmitz - a dají co proto mašinám Chevrolet Corvette nebo Dodge Viper ACR. V pořadu hostoval známý kuchař Gordon Ramsay a herec Jesse Eisenberg, který se prohání po plátnech třeba v roli Lexe Luthora ve filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti.

Objevila se ale i řada pozitivních reakcí. Lidé si pochvalují, že nové tváře dokázaly předvést nový styl a zároveň citlivě navázat na tradiční prvky. A že humor nových moderátorů není špatný, je akorát jiný a určitě půjde nahoru poté, co se nový tým více osmělí.

Myslíte, že si nový Top Gear udrží své diváky?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný