14. února 2022 00:02

Nový Top Gear na Prima COOL: Premiérová 27. série začíná ve středu 16. února

Nejúžasnější auto moto show na světě startuje s novými moderátory za volantem. Ve 27. sérii přijíždí na scénu anglický herec Paddy McGuinness (Coronation Street) a moderátor, bývalý mezinárodní hráč kriketu Andrew Flintoff. Trojici doplňuje osvědčený Chris Harris.

Top Gear je největší, nejslavnější a nejlepší auto moto show na světě. Ve 27. sérii, která má na Prima COOL premiéru ve středu 16. února, startuje její nová kapitola. K osvědčenému oblíbenému moderátorovi, kterým je Chris Harris, se přidávají neméně sympatičtí nováčci: herec Paddy McGuinness (Coronation Street) a moderátor, bývalý mezinárodní hráč kriketu Andrew Flintoff. Nebojte se, oblíbená profesionální automobilová závodnice Sabine Schmitz a nepostradatelný Stig u toho také nemohou chybět – nebo přesněji řečeno: nechybí celá rodina Stigů!

Připravte se na nové výzvy, bláznivé kaskadérské kousky, exotické lokace a slavné hosty. V pěti nových epizodách uvidíte přestavbu pohřebního vozu na auto pro celou rodinu a testování a pečlivé srovnávání dvou hardcore lehkých super aut Ferrari 488 Pista a McLaren 600T. Čeká nás výjezd do exotické scenérie africké Etiopie. Flintoff a Harris se dokonce zúčastní offroadového závodu formulí na Islandu.

Na návštěvu nejen do studia, ale i na závodní okruh, dorazí režisér Danny Boyle, automobiloví závodníci Damon Hill a Mario Andretti, zpěvák Will Young, herec Himesh Patel (Tenet, Nebeská tělesa), olympijská jezdkyně Zara Tindall, bývalý hráč ragby Mike Tindall nebo herec a komik Bob Mortimer (Jekyll a Hyde).

Zajímavosti:

 • Nejpopulárnější auto moto show světa Top Gear se poprvé vysílala už v roce 1977. Od roku 2002 se vysílá v nové podobě.
 • Top Gear sleduje odhadem 350 milionů diváků po celém světě.
 • Dvacátá sedmá série byla poprvé uvedena na televizní obrazovky v létě 2019.
 • Po 27. sérii vznikly ještě další čtyři řady. Třicátá první série byla uvedena na konci roku 2021.
 • Dvacátá sedmá série má pět epizod.
 • Moderátor a herec Matt LeBlanc (Přátelé, Epizody) a moderátor Rory Reid tentokrát přenechali své posty novým tvářím. Vystřídali je anglický herec Paddy McGuinness (Coronation Street) a moderátor, bývalý mezinárodní hráč kriketu Andrew Flintoff.
 • Dvojici nových moderátorů doplňuje Chris Harris, který se objevil v Top Gearu už předtím po boku Matta LeBlanca a Roryho Reida.
 • Ve 27. sérii se znovu vrací oblíbená automobilová závodnice Sabine Schmitz a záhadný jezdec Stig – tentokrát hned v několika verzích najednou!
 • Nová trojice moderátorů ve složení Chris Harris, Paddy McGuinness a Andrew Flintoff získala mezi diváky velkou oblibu. Ve Velké Británii dokonce došlo ke vzrůstu sledovanosti pořadu.
 • K nejzajímavějším momentům 27. série Top Gearu patří výjezd do africké Etiopie, přestavba pohřebního vozu na auto pro celou rodinu a elektrické sportovní káry za dostupnou cenu navržené samotnými moderátory.
 • Ve 27. sérii Top Gearu se objevují recenze na vozy Ferrari 488 Pista, McLaren 600LT (1. epizoda), Tesla Model 3 (2. epizoda), Dallara Stradale (3. epizoda), Rolls Royce Cullinan (4. epizoda) a Toyota Supra (5. epizoda).
 • Ve 27. sérii Top Gearu se objevují tito slavní hosté: režisér Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče), herec Himesh Patel (Tenet, Nebeská tělesa), automobilový závodník Damon Hill, olympijská jezdkyně Zara Tindall, bývalý hráč ragby Mike Tindall, herec a komik Bob Mortimer (Jekyll a Hyde), zpěvák Will Young a bývalý automobilový závodník Mario Andretti.
 • Režisér Danny Boyle a herec Himesh Patel hostují ve druhé epizodě.
 • Automobilový závodník Damon Hill, olympijská jezdkyně Zara Tindall a bývalý hráč ragby Mike Tindall hostují ve třetí epizodě.
 • Herec a komik Bob Mortimer hostuje ve čtvrté epizodě.
 • Zpěvák Will Young a bývalý automobilový závodník Mario Andretti hostují v páté epizodě.
 • Hostující hvězdy dříve usedaly za volant automobilu Vauxhall Astra Tech Line. Ale od 24. série Top Gearu ho vystřídal nový vůz Toyota GT86.
 • Moderátor Chris Harris je přesvědčený, že automobil je dokonalým vynálezem pro televizní obrazovku – protože se pohybuje velkou rychlostí, má skvělý zvuk a vyvolává v lidech emoce. Myslí si, že jedním z hlavních důvodů, proč je Top Gear úspěšný, je právě to, že se zaměřuje na automobily různých značek a typů.
 • Moderátor Chris Harris říká, že ho odjakživa fascinovala auta, protože se mu líbilo, jak vypadají, že je každé trochu jiné, a také jak se pohybují a jaké vydávají zvuky. Navíc je mu s auty lépe než s lidmi – neodmlouvají a dělají mu jenom radost.
 • Moderátor Chris Harris je velkým obdivovatelem kachen – přesněji řečeno starého ikonického francouzského auta Citroen 2CV.
 • Neodmyslitelným symbolem Top Gear se stal řidič Stig, který se objevuje před kamerou zásadně s nasazenou přilbou s tmavým průzorem a nikdy nepromluví ani slovo. Navzdory tomu se hosté poměrně často zmiňují, že si se Stigem příjemně popovídali.
 • Závodníka Stiga si postupně zahrálo několik špičkových závodních jezdců.
 • Díky obrovské popularitě Top Gearu vznikla celá řada speciálů – jako To nejlepší z Top Gearu, Top Gear: Když se nedaří, Top Gear: To nejlepší z Británie, Top Gear: Nejlepší závody, Top Gear: Bondovský speciál, Top Gear: Napříč Evropou, Top Gear: Olympijský speciál, Top Gear: Polární speciál, Top Gear: James May a lidové autíčko a mnoho dalších.
 • Popularita Top Gearu zároveň vedla ke vzniku zahraničních verzí pořadu v Americe, Austrálii, Rusku, Jižní Koreji nebo Francii: Top Gear USA, Top Gear Australia, Top Gear Russia, Top Gear Korea, Top Gear France. Dokonce vznikla i čínská verze. V Top Gearu je často ke slyšení hudba z bondovek i nejrůznějších slavných hollywoodských filmových hitů. Jde například o filmy jako: Batman začíná, Temný rytíř, Avengers, Vykoupení z věznice Shawshank nebo Počátek.
 • Nejslavnějšími moderátory Top Gear byli Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond. Clarkson dostal v roce 2015 vyhazov za to, že slovně i fyzicky napadl producenta pořadu Oisina Tymona. May a Hammond následně podali výpověď. Všichni tři se stali moderátory nového zábavného motoristického pořadu The Grand Tour.
 • Během působení bývalých moderátorů Jeremyho Clarksona, Jamese Maye a Richarda Hammonda byl pořad Top Gear celkem často kritizován kvůli společensky nevhodným poznámkám a komentářům i za to, že propaguje nezodpovědné chování za volantem. Komik Steve Coogan trojici veřejně vyčetl, že se snižuje ke hloupému humoru, pubertálním vtípkům a příležitostnému rasismu.

Moderátoři

Chris Harris

Anglický automobilový žurnalista, závodní řidič a moderátor se narodil 20. ledna 1975. Od roku 2017 je jedním z moderátorů pořadu Top Gear, ve kterém se pravidelně objevoval už během vysílání 23. řady. Má vlastní YouTube kanál Chris Harris on Cars – zaměřený na auta. Pracoval jako redaktor a editor pro řadu automobilových magazínů včetně Evo, Autocar a Jalopnik.

Paddy McGuinness

Anglický herec, komik a moderátor se narodil 14. srpna 1973 ve městě Farnworth. Zahrál si v seriálech Coronation Street a Comedy Lab. Od roku 2019 je jedním z moderátorů pořadu Top Gear. Jeho rodiče pocházejí z Irska. Jeho blízkým přítelem je herec a zpěvák Peter Kay, se kterým se seznámil už ve škole. Trpí artritidou. Od roku 2011 je ženatý a má tři děti: dceru a syna, kteří jsou dvojčata, a mladší dceru. Všechny děti jsou stejně jako jeho manželka autistické.

Andrew Flintoff

Anglický moderátor a bývalý mezinárodní hráč kriketu se narodil 6. prosince 1977 v Prestonu. V průběhu sportovní kariéry patřil k nejlépe hodnoceným hráčům. Od roku 2019 je jedním z moderátorů pořadu Top Gear. Jeho otec i bratr také hráli kriket. Od roku 2005 je ženatý a má čtyři děti. Křestní jména manželky a všech dětí si nechal vytetovat na levé rameno.

27. série Top Gearu má na Prima COOL premiéru ve středu 16. února ve 21:15.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný