3. září 2018 14:59

7 parádních aut, která uvidíte ve 25. sérii Top Gearu

Ferrari 812 Superfast, Dodge Challenger Demon, Jaguar F-Type SVR... pro každého je tu něco!

Už v úterý ve 20.15 se na Prima COOL dočkáte premiéry 25. série Top Gearu! Vedle Matta LeBlanca nebo Stiga vás v nové sérii samozřejmě čeká i pořádná pálka starých i nových automobilů. Okoštujte s námi výběr sedmera z těch, které by vás měly potěšit nejvíc.

07) Jaguar F-Type SVR

Tohle žihadlo se vám představí hned v prvním díle, kdy za jeho volantem Rory Reid dokáže Mattu LeBlancovi, že jeho Ford Shelby Mustang GT350 R platí za podřadný sporťák. Kluci si v těchto autech dají závod napříč Utahem, při němž se osvědčí i technické kvality McLarena 570GT.

06) Alpine A110

Zbrusu nový, teprve loni představený sporťák Alpine A110 se pak pro změnu představí v posledním díle série. Krom tradičního okruhu se s Harrisem za volantem ukáže i na jedné prestižní trati, o níž jste možná už kdysi slyšeli – jde o jakési Monte Carlo. Závěr jízdy je navíc doslova nažhavený!

05) Volvo XC60

Nejenom auty připomínajícími produkt závodního okruhu bude nová série živa – v šestém díle si Harris osedlá i Volvo XC60. To poměří síly s LeBlancoou Alfou Romeo Stelvio a Range Roverem Velar v testu moderních SUV.

04) Mazda RX-7

Sháníte sporťák, při jehož koupi nevykrvácíte z účtu (alespoň ne úplně)? Pak vás bude zajímat závod "druhořadých" žihadel ve třetím díle, v němž se přestaví i Mazda RX-7. Součástí testování bude logicky i návštěva místa, bez něhož si nelze komparaci vozidel ani představit – jaderné elektrárny ve Fukušimě!

03) Dodge Challenger Demon

Také tahle kára je poměrně nového data. Řeč je o SRT Demon z jara 2017. Mezi auty z nové série je však přesto výjimečná nejenom svou akcelerací, ale i tím, v jakém kontextu se v Top Gear objeví. Prozradíme jenom, že si hlavní roli zahraje agentura NASA...

02) Ford GT40

I když je jeho prapůvodní model na světě již víc jak půlstoletí, Ford GT40 má zjevně stále dost sil na rozdávání! Ukáže to i v závěru závodu po Utahu, kde tuhle mašinu zkrotí sám Stig a postaví ji proti triu dalších moderních sporťáků.

01) Ferrari 812 Superfast

Největší pecka série je však od začátku zcela jasná. Matt LeBlanc vyrazí do Itálie na 70. narozeniny Ferrari, a "jen tak mimochodem" při tom usedne za volant Ferrari 812 Superfast. Nejrychlejší a nejvýkonnější vůz svojí značky se objeví v pátém díle a projede si okruh v Imole. Připravte se tedy na to, že se do nezkrotného rudého krasavce těžce zamilujete!

Premiérová 25. série Top Gearu začíná na Prima COOL v úterý ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný