3. února 2016 15:26

Tohle vážně nechcete zažít: 6 nejděsivějších hororových zápletek

V jakém hororu se nechcete probudit vy?

Pondělním díl Já a robot vyvolá pořádnou husinu – od 20.15 totiž jeho zápletka na Prima COOL řeší výživné téma krádeže orgánů z lidských těl. Aby byla hororová story ještě chutnější, zloději obětem vycpou prázdná místa slámou! Podobné makabrózní děsy umí tnout snad do každého z nás, čeho se však diváci bojí nejvíce? Našli jsme seznam šesti nejděsivějších hororových premis, v nichž by se lidé fakticky nechtěli ocitnout.

6. Teleportace do alternativní reality složené z nočních můr

Film: Hellraiser

Uvedený seznam pochází z hlasování na webu Ranker, přičemž hned na šestém místě nasbíral nejvíce lajků snímek Hellraiser. Tahle postarší jednohubka Clivea Barkera z roku 1987 popisuje netradiční pojetí pekla – zdejší postavy se po aktivaci satanské verze Rubikovy kostky propadnou do čehosi mezi starozákonním peklem a dimenzí složené z těch nejbrutálnějších nočních můr, muk a nekonečného utrpení. Výživnou pointou je skutečnost, že koloběh se stále opakuje – něco tak definitivního jako smrt tu neexistuje. Nakonec je proto vlastně s podivem, že se Hellraiser umístil až na šestém místě...

5. Výlet do hájemství kanibalistického krvelačného vraha

Film: Texaský masakr motorovou pilou

Snad za to může sugestivnost, s jakou je původní Texaský masakr motorovou pilou natočen, ale i tento biják o šíleném vrahounovi je v očích diváků horší než věčná muka. Na druhou stranu, na peklo nemusí věřit každý – zato z historie jaksi víme o řadě šílených sériových vrahů, a někteří z nich se podobali i zdejšímu panu Leatherfaceovi. Film sám byl nakonec inspirován skutečným vrahem Edem Geinem, který měl na kontě kanibalismus, nekrofilii i stahování obětí z kůže. Prostě, najděte si ho na Wikipedii, abyste věděli, že existuje nenulová šance zažít v realitě totéž jako v Texaském masakru!

4. Výlet do hájemství více kanibalistických krvelačných mutantů

Film: Hory mají oči

Zato klasika Wese Cravena z roku 1977 už tak autentická není – alespoň pokud víme. Film o středostavovské rodině naháněné v americké poušti bandou vidláků zmutovaných jadernými testy však stále brnká na citlivé struny – především možnost, že vlastní neschopností navedete svou rodinu do smrtící situace, zamrazí každého rodiče. Snímek je navíc testamentem toho, co ohyzdného jsou lidé schopni udělat pro své přežití, a jak to může zkorumpovat i do té doby nevinnou rodinku.

3. Nevyhnutelnost smrti

Film: Nezvratný osud

Je nasnadě, že většina diváků nejspíše v hlasování lajknula Nezvratný osud kvůli zdejším brutálním „nehodám“, jimiž se „osud“ snaží vrátit koloběh smrti zpátky do původní dráhy. Jenže jakkoliv jsou život ohrožující situace Nezvratného osudu nepříjemné a odpudivé, svého druhu jde vlastně o klasickou grotesku. Ba ne, mnohem hrozivější je na celé premise filmu její nevyhnutelnost. Stejně jako zdejší osud, ani skutečná smrt vám nesdělí čas ani hodinu – a všechny možné zbytečné, marné úprky před ní, stejně tak jako ve filmu, jsou o to hrozivější, že totéž méně akčně pácháme sekundu za sekundou i v realitě...

Snad jste na to na okamžik nezapomněli!

2. Koníček překovaný do ohrožení na životě

Film: Noční můra z Elm Street

Co může být děsivějšího než zemřít při výkonu toho, co si nejvíce užíváte? Ať si každý říká, co chce, ale zabalit to se svým oblíbeným jídlem, ve svém oblíbeném voze nebo se svým oblíbeným pohlavím (vlastním či cizím) není krásný způsob odchodu, nýbrž smůla jako trám. Na mnoha oblíbených činnostech se leckdo neshodne, avšak potřebu a příjemnost spánku vám podepíše i insomniak. Snad proto je jinak banální a chvílemi až nechtěně vtipná Noční můra z Elm Street na druhém místě nejděsivějších premis.

1. Stát se kvůli svým hříchům hračkou v rukou šílence

Film: Saw

Nikdy ovšem není tak špatně, aby nebylo ještě hůř! Saw: Hra o přežití v sobě vlastně kombinuje většinu elementů předešlých bijáků – je tu když ne věčné, tak alespoň sáhodlouhé mučení, šílený vrahoun lehce ukotvený v realitě i moralitka hrající na hříchy každého z nás. Pěkně pohromadě! Zřejmě díky tomu si Saw: Hra o přežití odnáší hlavní cenu za nejděsivější hororový scénář vůbec (anebo ji prostě zná nejvíce z hlasujících diváků).

Vedle toho zkrátka nějaké vycpání hrudního koše slámou působí jako veselý kanadský žertík. Já a robot se do podobného vtipkování pustí už v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

zdroj: Ranker

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný