16. prosince 2015 17:30

Tohle měla být finální epizoda Simpsonových! Co se v ní dělo?

Poslední díl Simpsonových byl již natočen!

Žlutá rodinka ze Springfieldu je tu s námi už tak dlouho, až se skoro zdá, že její příběhy nikdy neskončí. Simpsonovi ostatně přežili celou řadu krizí, a pokud budou noví dabéři (příchozí po neodvratném zániku fyzického bytí původních dabérů) obstojně namlouvat staré postavy, mohou Simpsonovi teoreticky běžet donekonečna! Možná by to však byla trochu škoda, poslední díly seriálů jsou často materiálem vysoké emoční jakosti. Ostatně, epizoda původně zamýšlená jako finále Simpsonů již vznikla a byla odvysílána – a šlo v ní samozřejmě o Vánoce!

Na Vánoce, o generaci více

Bez dlouhého napínání: poslední díl Simpsonů měl následovat příběh epizody Duch Vánoc příštích z 23. řady, tedy v prosinci 2011. Ano, jedná se právě o jednu z mála epizod, které jsou zasazeny do budoucnosti!

Bart a Líza jsou dospělí a prchli do světa, jejich rodiče však stále žijí ve Springfieldu, kam se rodiny dětí mají sjet na Vánoce. Zatímco Líza bere svou dceru Ziu, kterou má s Milhousem, Bart má na starost své dva syny. Manželku neřeší, je totiž rozvedený. Nechybí ani těhotná Maggie, toho času zpěvačka...

Snad každý divák si epizodu zasazenou do roku 2041 pochvaloval. Už jen motiv, že jsou si Bart i Líza se svými vlastními dětmi podobně odcizení, jako byli často jejich rodiče s nimi, je svého druhu zajímavým předáním pochodně. Navíc vidíme něco, co v Simpsonech často není – stárnutí postav.

Duch Vánoc příštích však neměl být jenom dojemnou vánoční epizodou, naopak jeden čas hrozilo, že celou ságu Simpsonových nadobro uzavře. Ostatně, bylo by to příhodné zakončení, uvážíme-li, že Vánocemi seriál vlastně začal! Jak k plánování konce ale vlastně došlo?

Finále, o kterém nikdo nevěděl

Ironií osudu v době premiéry Duchu Vánoc příštích nikdo o klíčovém postavení dílu nevěděl. Informace o tom, že zápletka měla sloužit jako konec seriálu, vynesl producent Al Jean až o dva roky později v talkshow Conana O'Briena.

V době vytváření scénáře na podzim roku 2011 totiž končily staré smlouvy s aktéry produkce, a tak probíhalo horečnaté jednání nad dalším osudem seriálu.

Kanál FOX do smluv nových mimo jiné požadoval, aby hlavní dabéři Simpsonových přistoupili na skoro poloviční snížení svého osmimilionového platu. Ti to vcelku pochopitelně odmítali, a nezdálo se, že by jednání měla dospět ke kompromisu.

Pokud by na tento černý scénář mělo dojít, posledním dílem vytvářeným dle končící smlouvy měl být 495. v řadě. Tedy číslo, které nakonec vyšlo na Duch Vánoc příštích. Producenti, očekávajíc nejhorší, se proto jali napsat scénář, který mohl Simpsonovi uzavřít.

Byť se nakonec FOX a štáb dohodl na smíru a Simpsonovi pokračovali nadále, v době produkce Duchu Vánoc příštích visel konec ještě doslova na vlásku. Co myslíte, bylo by to důstojné završení příběhů žluté rodinky, anebo je dobře, se toho pravého finále se dočkáme až jindy?

Simpsonovi běží každý všední podvečer na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný