17. dubna 2017 18:17

Tohle jsou 4 nejšílenější filmové duely! Co překonalo střet vetřelců a ninjů?

To nejlepší z obou světů...

Cesta na zakázaný tichomořský ostrov vždycky smrdí víc, než jen panenskou přírodou – v pátek ve 22.10 v béčku Varan vs. kobra ovšem dojde přímo na boj o holý život. Příjemný výplach z roku 2005 byl už dle svého názvu postaven na mustru souboje jedné cool bestie s druhou. A to je panečku recept fungující v pěkné řádce filmů, tak si pojďme projít ty nejzajímavější!

04) Kovbojové a vetřelci

I když v době své premiéry dostali Kovbojové a vetřelci po ústech od kritiků i diváků, historie tenhle sáhodlouhý biják pravděpodobně do určité míry očistí. Ano, tomuhle pojetí blockbusteru chybí překotný humor a elánu má asi tolik, co důchodce pod sedativy. Právě přílišná serióznost je ale na střetnutí cizáků s westernovým prostředím tak pozoruhodná!

Natočit film o mimozemské invazi a partě kovbojů jako zábavnou taškařici by totiž dovedl každý lepší rejža, ale jenom skutečný vizionář céčkových kvalit to celé pojme s osudovou seriózností tak rozvleklou, až z každé její minuty kane pot, krev a slzy, jaké by při zoufalém střetu s ufouny měli skuteční honáci v druhé půlce 19. století!

03) Alien vs. Ninja

Ačkoliv "Alien" v názvu bohužel neznamená přítomnost vetřelce z Vetřelce, i tak je premisa tohoto popcornového céčka z roku 2010 příjemná. Dopad "meteoritu" do nedalekého lesíka se tu totiž vydá prozkoumat množina "ninjů" a samozřejmě dojde na brutální souboj mezi nimi a emzáckými bastardy.

Japonci jsou vůbec na podobné "vs." filmy odborníky, a po boku Universalu a jeho (povětšinou již zapomenutých) monstrfilmů tento formát vymysleli skrze svou Godzillu, která se mimochodem aktuálně vrací do oběhu!

02) Pacific Rim

Guillermo del Toro je maniak, který ne vždy doručí to, co po něm lidé chtějí – jako třeba třetího Hellboye. Taktéž od jeho Pacific Rimu mnozí čekali více, než jen směsici hollywoodských vyprávěcích klišé, z nichž někteří z nás už trochu vyrostli. Veškerá kritika je však přesto trochu lichá, protože nikdo jiný než del Toro se nevybičoval k tomu, aby ve dvouhodinovém trikově opulentním filmu ukazoval, jak si rozbíjejí ústa obří roboti a obří godzillovské zrůdy!

Při vší své dějové konzervativnosti je Pacific Rim doslova splněný sen každého, kdo vyrůstal na anime ve stylu Neon Genesis Evangelion anebo si prostě kombinoval hračky do co nejkrutějších kombinací!

01) Megažralok vs. obří chobotnice

Avšak teprve ve chvíli, kdy vezmete celý koncept nepříčetnosti do míst, kam nesvítí slunce a kde napanují slušné mravy, může vám z filmové premisy vyjít něco jako Megažralok vs. obří chobotnice. Co hůře, tenhle biják dal vzniknout celé řadě pokračování, v nichž se megažralok rve s krokosaurem nebo mechanickým žralokem!

Kde se tyhle nápady vzaly? Bývaly časy, kdy se společnost The Asylum snažila dělat superlevné filmy s názvy velmi podobným lepším a dražším snímkům. Jenže pak všem došlo, že nejvíce si jejich zvrácených produktů užívají cinefilní úchylové, a tak změnili model. Polehčující okolností je pro filmaře také skutečnost, že se snažili být záměrně špatní!

Duel Varan vs. kobra začíná už v pátek ve 22.10 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný