5. ledna 2017 16:13

Tohle jsou 4 nejlepších komedie Jackieho Chana! Viděli jste je všechny?

Blesk - upoutávka

Nejvtipnější z kung fu legend.

Jako perfektní řidič i geniální mechanik se na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.05 představí Jackie Chan ve své klasice Blesk (1995). Dnes již 62 let starý asijský drak tu předvede to nejlepší z akce i komedie, tak jak to umí jenom on! Pochybujete? Přehled čtyř dalších kultovních Jackieho akčních komedií vám snadno připomene doby jeho největší slávy.

Legenda o opilém Mistrovi

Jako první se snad každému fanouškovi na mysli objeví klasika z roku 1994 o mistrovi "opilého boxování". Chan má na triku i dlouho dráhu v Asii, avšak teprve absurdní story o krutopřísném bitkaři, který krom pašeráků historických artefaktů musí bojovat i s pacifismem svého otce, z něj udělala poklad komediální akce také na Západě. Vzdor premise přitom právě tenhle žánr platí za ty nejtěžší - za vše ostatně mluví skutečnost, že závěrečná tovární bitka, ve filmu trvající 7 minut, zabrala celé čtyři měsíce natáčení!

Mstitel beze jména

Jackieho volba komedie číší i z klasiky Mstitel beze jména z roku 1998. Každý jiný herec by natočil story o drsňákovi, jemuž CIA vymyla mozek a on nyní musí hledat svou minulost, jako prosmutněné drama. Stačí si vzpomenout na filmového Maxe Payna nebo ostatně nekonečnou sérii s Jasonem Bournem. Jenom Jackie to ovšem celé zahraje jako komedii plnou omylů, jíž přesto nechybí pověstně vymazlené rvačky v čele se sešupem z mrakodrapu! Jestli v dnešním filmovém věku něco chybí, pak je to právě Jackieho styl komického hrdiny.

Božská relikvie

Jackieho odpověď na popularitu Indiana Jonese se sice nemůže rovnat rozpočtům svého západního konkurenta, jako dobrodružná látka však zaujme obdobím Jackieho nejlepších let. Najdeme tu vše od hledání pokladů po záchranu unesené dívky jeho srdce - a samozřejmě rvačky, u nichž zůstává rozum stát. Nakonec, při natáčení Božské relikvie Jackie skoro zemřel - vážně se poranil ve scéně, kdy skočil ze zdi na větev, minul a narazil hlavou na kámen. Výsledkem byla proražená lebka a trvale zhoršený sluch. I takovou oběť ale přinesl pro své diváky!

Police Story

Absolutním vrcholem Jackieho tvorby, jež si stejně jako řadu svých raných filmů i sám zrežíroval, je ovšem až Police Story. V té se Jackie představil jako mírně panikařící, ale o agilnější mlaďos s odznakem, jehož atypický přístup a chaotické řezání padouchů nejprve vynesou na vrchol slávy... jenom aby se pak stal obětí spiknutí a musel očistit své jméno. Klasicky klišé narvaná story je tu však, jak je u Jackieho zvykem, spíše na vedlejší koleji. To hlavní, co se počítá, je totiž frenetická akce s jiskrou v žoviálně pomrkávajícím oku. Něco takového umí jenom Jackie Chan ve své nejlepší formě!

Blesk začíná na Prima COOL již ve čtrtek ve 22.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný