23. srpna 2017 16:42

Tohle jsou 4 nejlepší válečné filmy z posledních let! Viděli jste je všechny?

Nejděsivější nové výlety za nepřátelskou linii...

Jeden z nejlepších válečných filmů historie, Tenká červená linie z roku 1998, vás čeká již ve čtvrtek od 22.00 na Prima COOL. Pro ty z vás, kteří si už rok 1998 příliš nepamatují, jsme mrkli, jak si moderní válečné filmy stojí ve srovnání s touhle nestárnoucí klasikou.

4) Železná srdce

Faktor Tenké červené linie: 4/10

Železná srdce Brada Pitta chtěl být ultimativním tankovým filmem, který to jednou provždy natankuje populárnějším válečně-námořnickým bijákům. Výsledek je chvilkami příjemně špinavý, a oprostí-li se divák od technických nesmyslů, může rozhodně pobavit. Transcendentální je na ale na Železných srdcích leda tak moment, kdy přijdeme o vy-víte-koho.

3) Anthropoid

Faktor Tenké červené linie: 1/10

Anthropoid má pro české diváky velkou porci přidané hodnoty v recitaci domácí historie. Zatímco se Tenká červená linie soustřeďuje na zápas pěšáka ve válce v Pacifiku, Anthropoid je spíše akční špiónskou jízdou po urbanistickém centru střední Evropy. Oba filmy tak spolu nemají skoro nic společného, každý totiž nahlíží na boj s nepřítelem zcela jinak.

2) Americký sniper

Faktor Tenké červené linie: 5/10

Ve svých nejlepších chvílích emuluje Americký sniper náznaky podobného psychoteroru, jako grandiózní scény Tenké červené linie. Jenže hlavní hrdina, který má na kontě stovky skalpů, je i v Americkém sniperovi tak trochu bastard a jeho skoro až božská všemocnost ostře kontrastuje s tím, jak v Tenké červené linii padají hrdinové nalevo i napravo.

1) Dunkerk

Faktor Tenké červené linie: 8/10

Umělecké, psychologické pojetí války Tenké červené linie má tak relativně dost blízko k poslednímu válečnému bijáku, Dunkerku z tohoto léta. To však neznamená, že má s Tenkou červenou linií společného zase přehršle mnoho. Dunkerk je skoro až klaustrofobický zážitek jak svým prostředím, tak i stopáží. Oproti tomu v Tenké červené linii se divák může a má ztratit jak v jejím prostředí, tak rovněž v její delší stopáži. Kde je vynikající Dunkerk spíše hororem, tam se Tenká červená opájí spíše v lyrice války…

Tenká červená linie začíná už ve čtvrtek ve 22.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný