11. července 2016 10:04

Tohle jsou 4 nejlepší seriálové konce. Viděli jste je všechny?

Hrdinové: Znovuzrození (5) - upoutávka

Finiše, u kterých se nestydíme bečet.

I když jsou konce oblíbených serošů těžší než přejedený světový šampion v sumo, správný finiš se umí odvděčit samovolným generováním slz v očích. Minisérie Hrdinové: Znovuzrození, která je "tak trochu" opožděným koncem celého seriálu, vám to připomene opět v pátek ve 20.15 na COOLu. Noví hrdinové se totiž lámou do své druhé poloviny a tah na branku je zjevný. Vzpomeňte však s námi na několik dalších seriálových finišů, které rozhodně stály za to.

Star Trek: Hluboký vesmír 9

Vymyslet dobrý konec po sedmi řadách, to je mnohdy těžší než utéct před hladovým gepardem. Nikoliv nadarmo se většina Star Treků omezila na rychlé uzavření story v posledním dvojdíle. Hluboký vesmír 9 byl ale jiný. Jeho příběh na pokračování o válce mezi Federací a Dominionem, která svou monumentálností a temnotou polykala světy i postavy, rozběhl cestu ke konci zhruba už osm dílů před finále. Díky tomu naservíroval návykovou jízdu do pekel a vysněný happyending – spojený s pitím krvavého vína v ruinách hlavní planety Dominionu – si hrdinové náležitě zasloužili.

Prisoner

Teď ale zabrousíme trochu do historie. Zapomeňte na Twin Peaks, Akta X i Ztracené – zřejmě prvním seriálovým mindfu*kem byl totiž Prisoner končící už v prehistorickém roce 1968! Již zápletka seriálu byla tajemná jako hrad v Karpatech – britský superagent, nepodobný 007, se tu z ničehonic rozhodne skončit se svou prací, načež je unesen do „Vesničky“ čili čehosi mezi utopickou kolonií a vězením. Surrealistická byla atmosféra celého Prisonera, ale finále prorostlé metaforami individualismu všemu nasadilo korunu. I padesát let po konci Prisonera se lidé stále dohadují, co to sakra mělo vlastně znamenat, a zdali se hlavní postavě celý seriál jenom nezdál!

Odpočívej v pokoji

Cynismem přímo narvaný seriál zaměřený na rodinu funebráků prostě nemohl skončit jinak než odchodem všech hlavních hrdinů na věčnost! Bylo by snadné prostě pozabíjet celý ansámbl v autonehodě, avšak Odpočívej v pokoji zvládl finále naservírovat s emocemi, nikoliv (doslova) výstřelkem scenáristů. Všichni totiž začnou umírat věkem v sérii flashforwardů – ústřižků budoucnosti celého příběhu – kterými je proložena cesta hlavní hrdinky za její zářnou budoucností. Je to něco jako kdyby poslední momenty Jak jsem potkal vaši matku ukázaly divákům skon spokojeného Teda v domově důchodců. Žili spolu šťastně až do konce – a Odpočívej v pokoji se nebálo ukázat i právě ten konec!

Breaking Bad

Konec dobrý, všecko dobré – krom v podstatě všech hrdinů Breaking Bad. Jeden z nejlepších seriálů dějin si dá tu práci, že Waltera Whitea vykreslí jako veskrze sympatického chemikáře umírajícího na rakovinu, jež se rozhodne zaopatřit svou rodinu pomocí tvorby drog… jen aby se na konci ukázalo, že celý seriál byl morálním kopancem do rozkroku – Walter se totiž svým rozhodnutím organicky proměnil v padoucha jako ze žurnálu. Když se ve finálním, emocemi k prasknutí narvaném díle rozhodne zkusit vše naposledy napravit, víte, že jde na smrt – a právě to z Breaking Bad činí nezapomenutelný, dopředu bravurně sestavený seroš.

Další „poslední díly“ Hrdinů: Znovuzrození začínají už v pátek ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný