20. října 2017 14:20

Tohle jsou 4 nejlepší fantasy, které nikdy nedostanou pokračování! Proč?

Rozuzlení se nikdy nedočkáme!

V sobotu večer se vydáme do pekla – ve 20.00 totiž na Prima COOL začíná Hellboy 2: Zlatá armáda. Slavný komiksový biják patří mezi nesmrtelnou klasiku, svého plánovaného třetího dílu se však nikdy nedočká. Kdo za to může? Peníze, čas, smůla – tak jako u dalších nejlepších fantasy, které pokračování nikdy nedostanou...

04) Král Artuš: Legenda o meči

Bylo opravdu těžké přehlédnout, jak moc se Král Artuš snažil vybudovat svůj vlastní filmový vesmír. Podobně jako mnoho dalších mohl být film jenom startovacím bodem nové frančízy. Nevydělal však zdaleka tolik, kolik si studio představovalo – a vsadit vše na jediného koně se tak protentokrát nevyplatilo.

03) Barbar Conan

Máte jistě pravdu, že se Barbar Conan dočkal pokračování Ničitel Conan – to však bylo nemasné, neslané a nezábavné. Především nedisponovalo podobně uměleckými kvalitami jako původní Conan, jehož dlouhé záběry lze bez sebemenší nadsázky označit za artové. A to aniž by přitom trpěly akční scény. Dlouhé roky se mluvilo o tom, že bychom se přesto mohli dočkat pravého pokračování v podobě The Legend of Conan. Snad by film dokonce navazoval spíše na poetiku Barbara. Letos na jaře však naděje definitivně padly. Proč? Po posledních Arnoldových propadácích (Terminator: Genisys) studio o film nemá zájem.

02) Warcraft

Ze stejných důvodů to má zřejmě spočítané i pokračování filmového Warcraftu. Film sice utržil solidní peníze, ale skoro všechny jenom v Asii – pokud tak nějaké jeho pokračování vznikne, bude směřovat spíše na zdejší trh. Duncan Jones však plánoval poněkud jiné pokračování. Jak se letos v létě svěřil, jeho Wacraft 2 byl v podstatě Spartakus s Orky v hlavních rolích. Idea přitom byla, že by měl příběh vygradovat ve třetím díle trilogie.

01) Hellboy 2

Milujeme Hellboye – zpátky v dřevním roce 2004 nám tenhle film ukázal, že komiksové filmy mohou být kreativnější a temnější, než jsme do té doby věděli. Především také, že mohou mít svého infantilně hláškujícího hrdinu. Hellboy byl zkrátka takový Deadpool pro lidi, kteří vyrůstali o dekádu dříve. Druhý díl úspěšně stavěl na atmosféře a úspěších jedničky a v mnohém rozkreslil zdejší svět výrazněji. Jenže ačkoliv jednotlivé díly stále dělaly náznaky na apokalyptické vyvrcholení, trojky se nikdy nedočkáme. Tentokrát to není ani tak o penězích, ale o věku – ústřední Ron Pearlman je zkrátka už příliš starý.

Hellboy 2: Zlatá armáda začíná v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný