29. května 2017 13:36

Tohle jsou 4 nejepičtější zombie filmy, na které by byl Resident Evil zatraceně pyšný!

Resident Evil: Apokalypsa - upoutávka

Nemrtví ve velkém stylu!

Sobotní večer bude na Prima COOL bude patřit filmu Resident Evil: Apokalypsa, který začíná ve 22.05. Opět dojde na zápolení Alice s obrovskými davy zombíků a celou zlou Umbrella Corporation. I série Resident Evil se však krčí před jinými obřími zombie filmy. Znáte je všechny?

4) Soumrak mrtvých

I když je to parodie, Soumrak mrtvých se odehrává na poměrně velké škále - zombie infekce tu postihne minimálně celou Anglii, dost možná i svět. Neméně podstatné je, že zdejší hrdinové reagují tak, jak by asi reagovala většina z nás. Dost panikaří, dost vše kazí a úkryt hledají v hospodě - zároveň jsou ale malinko nadšení z toho, že zombie apokalypsu vlastně zažili! Využívání klišé nakonec vyústí i v něco v tomto žánru nepříliš viděného, totiž ukázku, jak se svět po zombie nákaze vzpamatovává a k tomu i upřímný happy end! Když totiž dorazí armáda a zombies zlikviduje palbou přesně mířených dávek tak, jak by to asi zvládla udělat i v reálu, hlavní hrdina s tváří Simona Pegga si svého infikovaného kamaráda může ochočit a celá zápletka končí vzdor předešlému skorokonci světa na veselé notě!

3) Fido

Pokud Soumrak mrtvých ukázal v pár záběrech, jak by vypadal svět po úspěšně přežité zombie epidemii, Fido na této premise postavil celou svou zápletku! Do 50. let stylizovaná story o tom, kterak lidstvo přežilo velkou válku se zombíky a udělalo si pak z poraženců své otroky, ukazuje celé sady "archivních" záběrů z konfliktu i pozdějších obyčejných akciček policie proti občasným výskytům nemrtvých. Pořád totiž platí, že kdokoliv umře, stane se zombíkem - Fido tak domyslel celou premisu nejen co do bitev, ale i logických vyústění, jako je přeměna vězení na nové domovy důchodců. Starým lidem tu totiž nelze věřit, jestli se ze dne na den "nepromění" v nemrtvé…

2) 28 týdnů poté

Donedávna největší a nejbrutálnější akci v duchu "armáda vs. zombies" ovšem přineslo 28 týdnu poté. Zatímco Soumrak nebo Fido jsou však ve velmi nadsazeném duchu, 28 týdnů poté platí za přesný opak a z místní nákazy budete mít ještě dlouho noční můry. Infekce viru Rage (nakažení technicky vzato nejsou zombies, ale jenom lidi s nekontrolovanými vraždícími impulzy) je hrozivá sama o sobě - když se však proti ní postaví kulomety, snipeři, plamenomety a napalm, výsledek je ztělesněním samotného pekla na Zemi!

1) Světová válka Z

Kdesi uprostřed si pak stojí zatím poslední příspěvek do zombieovské epiky jménem Světová válka Z. Povídkově načrtnutý film čerpá hodně právě z 28 týdnů poté - od střetu armády s nemrtvými po virový původ nákazy až po "zombíky" běhající jako Usain Bolt. Namísto jediné lokace však ukazuje celou tapiserii míst zasažených nákazou. Knižní předloha byla přitom na této struně malých příběhů vytvářejících větší obrazec vystavěná úplně celá! Možná se přitom některých zdejších nejepičtějších momentů (Yonkers!) ještě dočkáme - už nějaký čas se totiž mluví o natočení Světové války Z 2 (snad s jiným názvem), která by z knihy čerpala o poznání víc.

Resident Evil: Apokalypsa započne již v sobotu ve 22.05 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný