14. března 2017 15:22

Tohle je 9 nejvtipnějších novinových titulků ze Simpsonových! Znáte je všechny?

Aneb jak se pan Burns stal Miss.

Veselá scéna končící černou obrazovkou, na níž rotuje přilétávající číslo novin! Palcové titulky všemu dodávají příjemně vypointovanou třešničku! Tenhle bleskurychlý gag, který mnohdy pomalejší/krátkozrací z nás nestíhají přečíst, vám však v Simpsonových pro svou délku mohl mnohdy uniknout. Naštěstí máte nás, abychom vypíchli ty nejlepší palcové titulky ze Springfieldu!

"Rotující noviny zranily tiskaře"

Není nadto zahájit přehled absurdních titulků tím nejabsurdnějším! Aby nám ty rotující noviny ještě neodletěly do teplých krajů!

"Prezident Simpson vyhlásil světový mír"

V díle Zkáza domu Flanderse se objevila krásná série bublin ilustrující Homerovy postupné myšlenkové pochody toho, po čem Homer touží. Ještě než skoro přivede ke krachu Flandersův obchod, si postupně v hlavě přehraje sekvenci „Prezident vyhlásil světový mír“ > „Prezident Simpson vyhlásil světový mír“ > „Prezident Simpson vyhrál Super Bowl“…

"Nalezena veverka připomínající Abrahama Lincolna"

Ach, média. Žertovné novinové titulky se v Simpsonových objevovaly už od počátku. Vtip o tom, čemu noviny přikládají větší prioritu – zakončený celonočním vysíláním ATENTÁTU na veverku připomínající Lincolna – se objevil v díle Rádio Bart z roku 1992.

"Bart jmenován nejvýkonnější světovou sexmašinou"

Pointa vtipu toho, že si Homer kroužkuje ve špatných novinách, je jedním z nejlepších příkladů příjemně absurdního simpsonního vtipu!

“Kavalérníci povedou čištění. Prezident střelil manželku“

Podobně jako náš další titulek – jeho první část vlastně ani není vtipná. Na důrazu jí dodává MÉNĚ palcový titulek o tom, že prezident ukončil život své chotě. Priority jsou ve zpravodajství totiž klíčové!

Uh, "Hair Führer"

Když se Flanders přestěhuje do toho nejpokornějšího města pod sluncem, ale odmítne si ostříhat svůj knír, ráj na Zemi mu v místních novinách v nepřeložitelném vtipu ukáže svou stinnou stránku…

"Starosta nadšeným davům předvedl postaveníčko"

I když překladatelé tenhle vtípek překopali jako "Starostova vášeň – veřejné odhalování", původní pointa vtipu je přece jenom poněkud bližší naší verzi. V díle o tom, kterak Homer hledá ten nejdivnější novinový titulek, je navíc dvojsmysl titulku o fous významnější než jindy.

"Inkontinentní stařec vyhrál Miss Teen America"

V díle Zrodila se hvězda, což je ten s hudebním festivalem, jsme mohli být svědky i jednoho z nejdivnějších titulků celého seriálu!

"Stařec křičel na mrak"

Náš vítěz se objevil v díle Stařec a hoře z roku 2002 a na kultovosti mu dodává spíše pozdější překování v mem. Vtip je opět takovým kameňákem, že by se i The Rolling Stones zastyděli. Abe si nechá do řidičáku dát fotku z (do té doby neznámého) novinového titulku, jen aby tím vykonal pomstu – po schválení fotky totiž přejde k oknu, zahrozí obloze a my si konečně můžeme přečíst zjevný doklad Abeovy legendární senility. Inu, takhle nějak dopadneme všichni!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den po polední a v podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný