15. prosince 2016 16:31

Tohle je 8 nejočekávanějších seriálů roku 2017! Kteří superhrdinové sejmou Hru o trůny?

Dnešní doba by se dala nazvat jako doba seriálová. Příval mimořádně zajímavých kousků se rozhodně nezadrhne ani v příštím roce. Na co se čeká nejvíc?

Musíme přiznat, že následující seznam nám dělá velkou radost, ale zároveň vzbuzuje velké obavy. Nepochybujeme o tom, že alespoň polovina z nich naplní naše očekávání a budou to pecky. A proč obavy? Děsí nás ty další desítky hodin závislácky přisátých k obrazovce...

Připomínáme, že jsme vybírali pouze nové seriály, s vyjímkou jednoho velkolepého návratu po 25 letech...

Powerless

Se superhrdinskými seriály se roztrhl pytel. Je tady Arrow, Daredevil, Flash nebo Legends of Tomorrow. Nový přírůstek však bude více než originální. Odehrává se v komiksovém DC univerzu, kde bojují Superman, Batman, Wonder Woman nebo celá partička Justice League se superpadouchy jako Joker, Lex Luthor či Darkseid.

A tyhle boje po sobě zanechávají pořádnou spoušť, o jejích likvidaci se stará speciální odddělení pojišťováků v čele se Vanessou Hudgens. Námět seriálu působí dost ujetě a mohl by vnést do často dost strnulého DC univerza vítanou dávku srandy a nadhledu.

The Terror

Adaptace populárního historického hororu z pera slavného Dana Simmonse už se jednou chystala na obrazovky, ale televize AMC shodila pilotní díl ze stolu. Přesto se mu ta samá televize rozhodla dát druhou šanci, látka má jednoduše příliš velký potenciál.

Příběh vypráví o fiktivní výpravě Sira Johna Franklina do mrazivé Arktidy. Během pokusu o proplutí Severozápadního průjezdu však posádku začne terorizovat neznámé monstrum. Od televize, která nám dala pecky jako Breaking Bad, Mad Men nebo Walking Dead čekáme něco mimořádného.

The Duece

Tohle bude pamlsek pro fajnšmekry. Stačí si přečíst, kdo na něm maká. Jako první je tu David Simon – mistr scénáristického řemesla, který je podepsaný pod peckami The Wire – Špína Baltimoru, Generation Kill nebo Najděte mi hrdinu. Pak je tu režisérka a výkonná producentka Michelle MacLaren, která se podílela na Hře o trůny, Westworldu, Walking Dead nebo Breaking Bad. Hlavní dvojroli si sřihne James Franco, ženskou hlavní hrdinkou bude Maggie Gyllenhaal.

Děj se odehrává v New Yorku sedmdesátých, prolezlém zločinem a prostitucí. Můžete si být jistí, že půjde o nový klenot z továrny HBO.

Twin Peaks

Největší seriálový comeback se odehraje na jaře, kdy nás tvůrčí duo David Lynch a Mark Frost vrátí po čtvrt století do tajemného městečka Twin Peaks. Těšit se můžeme na známé prostředí a postavy v čele s agentem Dalem Cooperem (Kyle McLachlan), které však doplní taky nová sestava herců, mezi nimiž se objeví třeba i Naomi Watts, David Duchovny, James Belushi, Michael Cera, Laura Dern i známí muzikanti Trent Reznor či Eddie Vedder.

Jsme upřímně zvědaví, jak takový návrat legendy může dopadnout, ale jelikož ho David Lynch chystal opravdu dlouho a důkladně, snad půjde o víc než jen plavbu na vlnách nostalgie.

The Defenders

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist se spojí do jednoho týmu, aby bránili New York před zločinem. Pro fanouška marvelovek povinnost, obzvlášť když na seriálu makají tvůrci zbožňovaného Daredevila!

Time After Time

Adaptace filmu z roku 1979 představuje fakt zajímavou zápletku. Budeme sledovat spisovatele H.G. Wellse jak pronásleduje legendárního vraha Jacka Rozparovače napříč časem od roku 1893 až do současné Ameriky.

Scénáristou a producentem je Kevin Williamson. Soudě dle jeho tvůrčího podpisu na seriálu Upíří deníky nebo na horové sérii Vřískot, se můžeme těšit na strach, intenzivní emoce a spoustu tajemna.

Taboo

Jízda! Tom Hardy bude dobrodruh, který se vrací na začátku 18. století do Británie, aby vykonal krutou pomstu za svého zesnulého otce. A jelikož Hardy má na role brutálních, divokých a odhodlaných týpků doslova patent, naše očekávání nemůžou být vyšší. Sám Hardy navíc napsal scénář se svým otcem a Stevenem Knightem (Peaky Blinders, Východní přísliby, Špína Londýna).

Roadside Picnic

Konečně seriálová adaptace filmu Stalker, respektive legendárního sci-fi románu Piknik u cesty od bratrů Strugackých, který sloužil taky jako předloha sérii počítačových her.

Podíváme se do Zóny, tajemné oblasti, v které se po mimozemské návštěvě nachází artefakty a podivné anomálie a na jednoho ze stalkerů Redricka Schuharta (Matthew Goode) , který se živí pašováním věcí ze Zóny. Seriál dostal na starost zkušený veterán Alan Taylor (Hra o trůny, mad Men, Thor: Temný svět nebo Rodina Sopránů). Těšíme na tajemno, magický vizuál i myšlenkově stimulující scénář.

A jaký je váš nejočekávanější seriál nadcházejicího roku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný