23. března 2017 16:26

Tohle je 7 nejlepších dílů Simpsonových! Souhlasíte s prvním místem?

Bylo z čeho vybírat!

Loni v říjnu překonali Simpsonovi magickou hranici 600 epizod a nezdá se, že by se našlo cokoliv, co by stoupání Simpsonů vstříc nekonečnu mělo zastavit. Čím více je ale v nabídce dílů, tím je paradoxně náročnější kouknout na ty nejlepší evergreeny. Čtěte náš výběr těch nej příběhů žluté rodinky.

7) Akta S

Parodie jsou vždycky ideální vábničkou na fanoušky a nikde se to nepotvrdilo tak razantně jako v Aktech S, jež si v 90. letech mohly dopřát story křížící Akta X a Simpsonovy způsobem, který musel rozesmát fanoušky obou seriálů!

6) Mys hrůzy

Dnes už neustálé výhrůžky Leváka Boba působí spíše uspávacím dojmem, když však poprvé běžel Mys hrůzy, divák nevěděl dne ani noci, jak se z Levákovy vražedné pozornost Bart dostane. Nakonec se ukázalo, že stačí… apelovat na Bobovu citlivou muzikální duši.

5) Speciální čarodějnický díl V

Jednou za rok si Simpsonovi dovolí ten luxus nenechat naše kreslené hrdiny vyváznout beze šrámů. Speciální čarodějnické díly byly doslova geniálním nápadem na rozbití stereotypu, největšího oblibu se přitom dočkala pětka – tedy geniální epizoda, v níž Homer cestuje časem a školní jídelna se promění na semeniště kanibalů! Hlavně se ničeho nebát – třeba toho smogu, co obrací lidi naruby!

4) Kdo postřelil pana Burnse I.

Simpsonovic tvůrci sice tímto dílem původně parodovali (tehdy kultovní) skoro-zabití J. R. v Dallasu, jenže když dva dělají totéž, není to nikdy totéž. Jediný dvojdíl v historii Simpsonů si vysloužil překvapivě kvalitní hodnocení i za svou věrnost detektivní premise.

3) Město New York versus Homer Simpson

Po září léta Páně 2001 už tahle epizoda, v níž se Homer snaží dostat své zabotičkované auto pryč od Světového obchodního centra, působí mírně zneklidňujícím způsobem. Právě kvůli připomínce starých nenáročných časů však stále stojí za pozornost (plus pro muzikál z rehabu).

2) Dvojí stěhování

Když se Homer ujme nové práce a rodina se přestěhuje o město dále, zdá se, že vše najednou podezřele vychází. Nebyli by to však Simpsonovi, kdyby se tradičně neukázalo, že je Homerův nový nadřízený bondovský padouch...

1) Homerův nepřítel

Smutný osud Franka Grimese spočinul na absolutním trůnu nejlepších dílů. Důvod je nasnadě: Frank se na Homerovy patálie podívá reálnou perspektivou. Jak je možné, že takový tlustý břídil disponuje vlastním domem, trpělivou ženou, fajn dětma… zatímco Frank sám tře bídu s nouzí? Jo, odpověď zní: protože jde o animák. Frank za své prozření draze zaplatí. Jeho dekonstrukce Simpsonů je ale i po dekádách stále stejně zábavná i chytrá!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den po polední a v podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný