16. března 2017 21:16

Tohle je 6 nejlepších dílů Top Gearu! Viděli jste je všechny?

Top Gear na špici kvality.

Top Gear: Když se nedaří se na Prima COOL v úterý ve 20.15 již popáté podívá na zoubek momentům, které se Clarksonovým boys úplně nevyvedly. Aby z toho nebyli tak smutní, vzpomněli jsme naopak na šestici epizod, které by si mohli nechat přímo zarámovat! Viděli jste všechny z nich?

06) Obývák v Mercedesu

Díl: S08E04

Top Gear je sice pořad o automobilech, zdaleka nejlépe však diváky okouzluje díly, v nichž si ústřední trio dává absurdně zábavné úkoly, které by nejspíše nikoho nenapadly ani v tom nejšílenějším rauši. Typickým příkladem z vrcholu zábavy je proto díl 8. řady, v němž je vůz Mercedes-Benz S Class brutálně překopáván na… interiér klasického britského obýváku jako z éry Jane Austenové. Dočkáme se krbu, betonové podlahy i pohodlných křesílek.

05) Obojživelníci

Díl: S08E03

Velmi podobně funguje hned sousední epizoda, která se zase jala vytvořit z trojice automobilu zároveň i lodě! Závod ústředního tria o to, kdo se první utopí (předstírali, že jde o závod o dojezd/doplavání do cíle, ale my je dobře známe, filuty) byl samozřejmě nakopnut nejprve masivní úpravou přibližovadel, postupná gradace humoru i napětí však z tohoto dílu činí dokonalý příspěvek do zlatého fondu Top Gearu.

04) Jižanský výlet

Díl: S09E03

Pokud potřebujete nutně své kamarády dostat do Top Gearu, není lepšího dílu, jak začít, než US Special z 9. řady. Najdeme tu klasický výlet našich hrdinů na americkou půdu, v němž nechybí humor, napětí ani pořádná porce přátelství. Skoro došlo na přestřelku, na konci se hodilo maso na pánev... zkrátka dobrodružství, za které by se nestyděl ani celovečerní hraný film. Jenže tohle je – relativně – autentičtější.

03) Clarkson v nejmenším autě světa

Díl: S10E03

Zhruba 68 % zábavnosti Top Gearu činí okamžiky, kdy může Jeremy Clarkson dát průchod své ostrovní ironii a břitkému humoru. Každá epizoda, v níž je tak vystaven nějakému druhu náročného úkolu v co možná nejexotičtější (a nejvíce exotovské) káře, je proto automaticky vítězstvím. Když se však pokusili kluci vměstnat Clarksona do mrňavého Peel P50, nejmenšího auta světa, byl to kousek hodný Houdiniho! Také zbytek dílu platí za zlatý standard, jiný segment je tu ostatně korunován závodem Ferrari se stíhačkou!

02) Toyota Hilux…

Díl: S03E05

Obskurní úkoly jsme již zmínili, jenom v málokterém jiném pořadu by si však někdo dal za úkol sešrotovat nějaký vůz co možná nejdrsnějším způsobem. Ve třetí řadě Top Gearu však najdeme legendární snahu dobít co možná nejvíce nezničitelnou Toyotu Hilux. Od narážení do stromů až po utápění v oceánu se postupně celé destruction derby stává humorem par excellence – divák je přitom po celou dobu zároveň zaražený v křesle, kdy přijde na řadu tank anebo atomovka.

01) Vietnamský speciál

Díl: S12E08

Devět let starý vietnamský speciál je pořád absolutní špička – pokud totiž americký speciál platí za cosi jako Pařbu ve Vegas, tohle je něco podobného, avšak v exotickém prostředí. Namísto šroubování bizárů se však dává důraz spíše na chemii ústředního tria a road trip na motorkách z jedné části země do jiné. Výsledek dovede pobavit, zahřát u srdce i překvapit, to celé většinou v jediné scéně! Existuje-li naprostý vrchol éry Top Gearu, najdeme jej právě zde.

Top Gear: Když se nedaří vás svým pátým dílem oblaží již v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný