20. února 2017 17:05

Tohle je 5 největších televizních propadáků! Kolik jste jich viděli?

Top Gear speciál: Když se nedaří (1) - upoutávka

I mistr tesař se někdy utne.

V úterý ve 20.15 si na Prima COOL ukážeme solidní přehledovku televizních přešlapů – začíná totiž show Top Gear speciál: Když se nedaří, v níž dojde na nejrůznější nepovedené momentky nejslavnějšího automobilového pořadu světa. I když lze s "trochou" ironie říct, že mezi ně kupodivu nepatří stav pořadu po odchodu Clarksona a spol., ani ty nejhorší okamžiky Top Gearu se nemohou vyrovnat skutečný matadorům televizních průšvihů. Vzpomněli jsme na patero projektů, jejich "když se nedaří" znamenalo padající hlavy.

5) Kings

Prvním velkým provarem našeho seznamu je osm let starý seriál, který věru není snadné popsat. Kings bylo převyprávění biblického příběhu o cestě krále Davida na trůn... avšak s tím, že je vše zasazeno do současnosti, respektive do moderních kulis alternativní reality s monarchií připomínající moderní Ameriku. Výsledek byl unikátní, ale také unikátně prazvláštní. Obsazení velmi kvalitních herců (Brian Cox ve VEDLEJŠÍ roli!) a superdrahá produkce (10 milionů dolarů na pilot) učinily z Kings perlu, kterou ovšem docenilo asi tak deset diváků na celém světě.

4) Bionic Woman

Kings však alespoň vydali jednu velmi solidní, ač náležitě bizarní řadu. Za to Bionic Woman o dva roky předtím vychytala daleko horší scénář! Seriál o roboagentce vyplýtval kolem 6 milionů na díl a 15 milionů na reklamu, vzniklo přitom jenom několik málo epizod, než produkci zastavila stávka scenáristů z roku 2007. Ačkoliv se pak pisálci dali po čase zase do práce, úvodní negativní recenze a vyprchání investic do obří kampaně znamenaly, že Bionic Woman ujel vlak a produkce se už nikdy skutečně nerozjela.

3) Battlestar Galactica

Lidé ovšem měli "geniální nápady" přivádějící je na mizinu již v dřevních časech televizního věku. Původní Battlestar Galactica z roku 1978 – většina z vás zřejmě zná až moderní remake z roku 2003/2004 – byla rovněž komicky drahým projektem. Průměrný díl stál na svou dobu astronomický milion dolarů (na dnešek 3,6 milionů), seriál sám přitom neměl nikterak pohádkovou sledovanost. Po první řadě byl zrušen a až postupně v průběhu času si získal kultovní oblibu jako jedna z mála televizních sci-fi s vyšší kvalitou triků.

2) Supertrain

Konec sedmdesátek byl vůbec šťavnatým obdobím. V roce 1979 například kanál NBC přišel s vynikající premisou na seriál Supertrain, v němž se na palubě atomového vlaku jezdícího mezi Los Angeles a New Yorkem měly dít nejrůznější vztahové peripetie posádky, hostů a tak vůbec. Z bizarních důvodů ovšem produkce vyšla na šílené sumy, jež jenom navyšovaly nehody jako ta, při níž modelový vlak v hodnotě 3 milionů dolarů (dnešních) havaroval a byl zničen při své první demonstraci. Supertrain byl nejdražším seriálem své éry, odvysílal devět šílených epizod a skoro způsobil krach své televize.

1) Terra Nova

Suverénně největším provarem však byl superdrahý seroš Terra Nova o skupině futuristických osadníků kolonizujících Zemi za časů dinosaurů. Sci-fi narozené velkým dílem z úspěchu Avatara nepůsobilo o moc komplexnějším dojmem než třeba taková Hvězdná brána. Pilot však vyšel snad až na 20 milionů dolarů (!), jeden díl stál 4 miliony a marketingová kampaň se musela rovněž pohybovat v desítkách milionů. Jenom stavba 250 kulis (!!) vyšla na 4 měsíce práce, než i tyto potopily povodně. Nakonec vznikla jediná nemastná neslaná řada a dnes po Terra Nově neštěkne ani pes.

Top Gear speciál: Když se nedaří začíná již v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný