6. ledna 2017 17:03

Tohle je 5 nejlepších videoherních filmů! Které z nich budou mít pokračování?

Hitman - upoutávka

Existuje prokletí filmů podle her?

Sobota večer na Prima COOL bude od 22.00 patřit Hitmanovi - filmová adaptace slavné herní série o Agentovi 47, geneticky vyšlechtěném nájemné vrahovi, představí Timothyho Olyphanta (Strážce pořádku) a Olgu Kurylenko (Quantum of Solace) ve stylové akční řežbě. Stejně tak však Hitman připomíná, že filmové verze videoher zůstávají často trestuhodně ve stínu svých herních rodičů. Absence pokračování - obvyklá známka úspěchu - paradoxně platí i u mnoha z těch nejúspěšnějších.

5. Resident Evil

Ať už si o filmové sérii Resident Evil myslíte cokoliv, nelze upřít, že jde o bezkonkurenčně nejúspěšnějšího pokušitele filmových adaptací her. Jasně, filmy Resident Evil nejsou o moc víc než celovečerní reklama na Millu Jovovich - o lecčems vypovídá i skutečnost, že právě její zdejší postava v herní sérii VŮBEC NENÍ. Do kin však už brzy dorazí další, tentokrát prý už poslední film této značky, takže něco se tu musí dělat dobře!

4. Assassin's Creed

Naproti tomu poslední velký zářez nevypadá na valný úspěch, tím méně pokračování. Filmový Assassin's Creed vzdor shakespearovským režisérům i talentu Michaela Fassbendera propadá jak co do hodnocení recenzí, tak i kasovních výsledků. Je to přitom paradoxní - své úspěšné herní předlohy se drží asi o milion procent věrněji než Resident Evil. Možná právě v tom (a v nešikovném obrácení poměru současnosti a minulosti) je však onen hlavní problém.

3. Warcraft: První střet

Ani s filmovým Warcraftem to nevypadá zrovna nejlépe. Sice se mluví o tom, že pokračování jistě dorazí, nikoliv však kvůli přízni fanoušků na západě, ale díky anomálně velkým příjmům z Číny. Příští filmový Warcraft se tak, s nejvyšší pravděpodobností, bude odehrávat v Pandarii (pokud vůbec někdy vznikne...) a už odtud zřejmě paty nevytáhne. Vzdor multimilionovým fanouškovským masám po celém svět byl totiž i tenhle biják v zásadě propadákem.

2. Raubíř Ralf

Teorii o heretické nutnosti hledat nápady, které v herní sérii předloze nejsou, razí nejen Resident Evil, ale i Raubíř Ralf. Nejde totiž o biják podle jedné konkrétní hry, nýbrž o film podle všech her. Jako správná parodie se Raubíř Ralf odehrává v jakémsi metasvětě všemožných her a může si tak tropit srandu ze všech z nich - což je nápad, který si výše vyvěšení výtečníci dovolit nemůžou. Prokletí filmů podle her je zjevně daleko komplexnější, než se na první pohled zdá, nicméně... Ralf se v březnu 2018 dočká pokračování!

1. Silent Hill

A nakonec také filmový Silent Hill ukazuje, kudy ještě může vést cesta - namísto vysvětlování také může režisér zvolit přístup jménem "kašlu na fanoušky i prvodiváky!" a jednoduše se mazlit s atmosférickými záběry na lokace inspirované hrou. Silent Hill díky tomu funguje výborně - fanoušci jsou spokojení, protože si pamatují, že právě tamtou chodbou probíhali kosíc brokovnicí pyramidheady. A lidé neznalí předlohy si užívají jenom nepochopitelnou story doprovázenou krásnou kamerou! O tom, že je i tento přístup validní, svědčí pokračování Silent Hillu, jež šlo do kin před čtyřmi lety. Valný úspěch ale bohužel nemělo, takže na trojku rychle zapomeňte.

Hitman se trefí do černého již v sobotu ve 22.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný