14. března 2023 12:00

Přeobsadí Ellie? Tvůrce The Last of Us vysvětlil, jak to bude s 2. sérií, kde hlavní hrdinka zestárne

Řada lidí volá po přeobsazení Ellie, jíž má být ve 2. sérii The Last of Us o pět let víc. Jak na to zareagovali tvůrci seriálu?

První sezona postapokalyptického seriálu The Last of Us se uzavřela devátým dílem s krvavým finále a velkou lží, která nezůstane bez následků. Tvůrci už však chystají druhou, která by měla pokrýt zhruba polovinu druhého dílu videohry. Ten je svým příběhem košatější než ten první... a taky se odehrává pět let po událostech toho prvního.

Ellie na jeho začátku bude devatenáct let místo dosavadních čtrnácti. A právě v této souvislosti se mnoho fanoušků ptá, zda tvůrci nepřeobsadí představitelku Ellie, kterou je herečka Bella Ramsey. Podobný přístup uplatnili v případě časových skoků třeba tvůrci seriálu Rod draka. Diváci, kterým Bella Ramsey nepřirostla k srdci, to vidí jako šanci na novou herečku.

Jenže jejich naděje v aktuálním rozhovoru pro Entertainment Weekly rázně utnuli tvůrci seriálu Neil Druckmann a Craig Mazin. „Pojďme už to dál neřešit. Jediná, ale opravdu jediná věc, která by nás donutila zvažovat přeobsazení Belly, by byla, kdyby nám prostě jednou řekla, že už s námi nechce spolupracovat. A ani pak si nejsem jistý, že bychom to od ní jen tak přijali,“ zdůraznil Druckmann.

Samotné herečce je aktuálně devatenáct (když se seriál začal natáčet, bylo jí sedmnáct), takže až začne natáčení druhé sezony, bude ještě starší. „Jakmile zahajujete obsazování rolí, tak v podstatě zvete lidi do plánovaného procesu. Víme všechno o tom, co bude zahrnovat další produkce, a vědí to i oni, a tak to prostě je,“ vysvětlil Mazin a dodal: „Víme, jak si poradíme, co se týče kostýmů, make-upu i vlasů, a co je ještě důležitější, známe povahu i duši daného herce.“

Mazin přiznal, že zaznamenal kritiku části hráčů, že Ellie neodpovídá dostatečně herní předloze, ale nechávalo ho to v klidu: „Říkal jsem jim v duchu: Jen se dívejte, jaké to celé bude. A teď už to vědí.“

Co se týče samotné druhé sezony, bude se uplatňovat srovnatelný přístup jako v té první. „Někdy to bude výrazně jiné než hra, jindy to bude prakticky stejné... Nebude to přesně jako hra. Bude to seriál, jaký Neil a já chceme vytvořit. A chceme ho vytvořit s Bellou,“ uzavřel Mazin.

Zdroj: Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný