16. března 2023 15:10

V posledním díle The Last of Us je tajné cameo, o kterém skoro nikdo neví. A ne, nejde o herní Ellie

Pokud jste finální epizodu první série The Last of Us sledovali opravdu velmi pozorně, mohli jste zachytit klíčovou hereckou tvář.

V seriálovém zpracování The Last of Us dalo se objevili někteří herci z videoherní předlohy. Ve finálním devátém dílu se nejvíce mluvilo o Ashley Johnson, herní Ellie, která však tentokrát hrála její matku Annu v důležitém a speciálně do seriálu přidaném flashbacku.

Mimoto ale došlo i na velmi nenápadné cameo herečky Laury Bailey. Ta se ujala role jedné ze sestřiček v operačním sále, kam se Joel probije, aby zachránil Ellie. Můžete správně namítnout, že nejde o nijak důležitou postavu, jenže Laura Bailey se objevila i ve druhém herním The Last of Us, kde se chopila stěžejní hrdinky Abby.

„Neprozradím, o kterou z těch dvou hereček jde. Obě si jsou hodně podobné,“ řekl showrunner seriálu Craig Mazin. Mezitím se na sociálních sítích objevila fotka z natáčení, kterou herečka poslala druhému showrunnerovi Neilu Druckmannovi, jehož hodně pobavila a hned ji veřejně okomentoval: „Pro ty, kteří nevědí, koho ztvární v nadcházejícím příběhu, můžu jen říct, že to bude hodně souviset s tím operačním sálem.“

Nikdo z tvůrců navíc nevyloučil, že by se Bailey mohla objevit v seriálu znovu, a to ve větší roli. „Vždyť na sobě měla masku, takže v příští sezoně z ní můžeme udělat kohokoli,“ podotknul Mazin.

Podobným způsobem už se vyjádřil i Troy Baker, který se coby představitel herního Joela objevil v osmém dílu seriálu coby James, pravá ruka lídra kanibalského kultu Davida. Přestože jeho role byla dost výrazná, je přesvědčený, že může být i v příští sezoně někým úplně jiným. Bere to jako výzvu, jak se převtělit a překvapit tím i diváky.

Kdyby vás mimochodem zajímalo, zda se některému z herní dabérů povedlo zahrát si přímo svou postavu, jedna šťastná osoba by se našla. Merle Dandridge si totiž v seriálu zopakovala vcelku výraznou roli Marlene, vůdkyně odbojové organizace Světlonošů.

Zdroj: Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný