8. března 2023 16:45

Joela málem hrál jiný herec, fanoušci by zřejmě nadávali. Která oscarová hvězda se motala kolem The Last of Us?

Role Joela se měl původně ujmout herec, který by se vzhledem dost výrazně odlišoval od videoherní předlohy.

Pedro Pascal je v roli Joela jednou z nejsilnějších stránek seriálové adaptace The Last of Us a mnoho fanoušků si v ní už možná ani neumí představit někoho jiného. Původně však Pascal nebyl hlavní volbou tvůrců seriálu Neila Druckmanna a Craiga Mazina.

V rozhovoru pro magazín The Direct to prozradil Jeffrey Pierce, který ve čtvrté a páté epizodě ztvárnil Perryho, ozbrojence rebelů v Kansas City. Ještě předtím byl však také Joelovým mladším bratrem Tommym v původní videohře. Když ho povolali k seriálu, čekal, zda ho neobsadí do stejné úlohy, jenže výběr herce do role Joela to nakonec vyloučil.

„Původně počítali do role Joela s obsazením Mahershaly Aliho, z čehož bylo evidentní, že já nemůžu hrát Tommyho. Když pak obsadili Pedra, tak jsem tušil, že to stejně nevyjde – jsem starší než Pedro Pascal. Takže jsem si nedělal iluze,“ vysvětlil Pierce, jak se nakonec stal Perrym, pravou rukou vůdkyně rebelů Kathleen (Melanie Lynskey).

Mahershala Ali patří mezi nejvýraznější afroamerické herce současnosti. Byl dvakrát nominovaný na Oscara za role ve filmech Moonlight a Zelená kniha – a v obou případech zlatou sošku získal. Navíc byl výrazný třeba ve třetí řadě seriálu Temný případ nebo v meditativní sci-fi Labutí píseň. Hlavní roli získal i v chystané nové verzi Bladea.

Tvůrci do role Joela nakonec vybrali Pedra Pascala. Jistě si tím ušetřili dost kontroverzí, protože by mnoho fanoušků řešilo fyzickou podobnost herců s videoherními předobrazy. Značnou kritiku si už tak vysloužili třeba za výběr Belly Ramsey do role Ellie.

Zdroj: The Direct

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný