15. února 2023 16:15

Srdceryvný příběh ukrytý v 5. dílu The Last of Us možná neznáte. A je to velká škoda

Pátá epizoda populárního seriálu The Last of Us nenápadným způsobem oživila jednu z nejzajímavějších složek herní předlohy.

Pátý díl s názvem Vydržet a přežít zavedl hrdiny The Last of Us do podzemního úkrytu, kde skvělým způsobem propojil seriál s jeho videoherní předlohou z roku 2013. Mnoha hráčům musel vykouzlit úsměv i dojetí na tváři, jelikož pracoval i s jednou důležitou rekvizitou.

Když Joel, Ellie, Henry a jeho bratr Sam utíkají z Kansas City systémem podzemích tunelů, narazí na skrýš, kde se schovávala malá komunita přeživších a vybudovala si v ní proto i malou školku s vyzdobenými zdmi, hračkami i podzemním hřištěm. Když se Joel rozhlíží kolem, nalezne i dětskou kresbu dvojice ozbrojených uniformovaných mužů Dannyho a Ishe s nápisem „Naši ochránci“.

Jde o stejný předmět, jaký lze nalézt ve hře a který v ní má i svůj navazující příběh. Z dalších útržků nalezených v okolí totiž hráči zjistí, že Ish přežil první vlnu nákazy několik měsíců na palubě lodi, zatímco cordyceps vyhladil většinu lidstva. Nakonec byl nucený přistát a osud ho zavedl až do zmíněného úkrytu, kde poznal Susan, její děti a menší skupinu dalších přeživších.

Společně s mužem jménem Danny se z nich stali ochránci celé podzemní komunity, které se dařilo celkem šťastně a harmonicky přežívat až do doby, kdy jeden z členů nechal omylem otevřené jedny z dveří jejich improvizované pevnosti a horda nakažených většinu obyvatel zmasakrovala. Z posledního dopisu vyjde najevo, že se podařilo utéct pouze Ishovi, Susan a několika dětem. Našli si nový úkryt v jedné ze čtvrtí města, není však jasné, jak nakonec dopadli.

Fanoušci hry by dozajista ocenili, kdyby seriálu jejich příběh ještě nějak vytáhl a rozvedl, podobně jako tomu bylo v případě třetí epizody s Billem s Frankem. Vzhledem k dalším událostem pátého dílu to však zřejmě nehrozí. I přesto potěší, že si tvůrci na jeden z mikropříběhů obsažených ve hře vzpomněli alespoň takovým způsobem.

Zdroj: Inverse

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný