23. října 2018 11:20

Těžká dřina se v pondělí 29. října vrací s premiérovou 4. sérií! Co vás v ní čeká?

Roman Buťa si vyzkouší další (fyzicky a psychicky) vysilující práce.

Už 29. října se na Prima COOL premiérově vrátí docu-show Těžká dřina, která vám bude každé pondělí ve 20.45 představovat prostředí těch nejsložitějších, nejzajímavějších či nejodpudivějších prací, které se dají na území České republiky najít. Nepříliš šikovný moderátor (a dramaturg) pořadu Roman Buťa si v každém díle vyzkouší pozice zaměstnanců, kteří musí v práci podstupovat značnou fyzickou námahu, psychický stres či nebezpečné chvíle. A pokud vás zajímá, co mu v premiérové 4. sérii dalo nejvíc zabrat, račte se začíst do čerstvého rozhovoru!

Kolik jsi vyzkoušel prací?

Celkem jsme v prvních třech sériích v letech 2011–2013 natočili 42 dílů, vezmu-li v potaz to, že v každém z nich byly minimálně tři profese, je to něco kolem 150. Je to parádní poznat tolik prací, ale některé bych fakt dělat nechtěl.

Které byly nejbizarnější?

Mezi největší bizáry patřil určitě chov krokodýlů, to se přece jen v našich podmínkách moc nečeká. Bioplynová stanice byla rozhodně jedna z "nejvoňavějších", šití horkovzdušných balonů bylo asi v poměru počet stehů/velikost ušitého materiálu nejzajímavější a co mě úplně nejvíc překvapilo, bylo vyzkoušet si pozici pracovníka, který po nakloněné rovině, na níž se pokládají dlaždice, chodí bosou nohou, aby zjistil, zda kloužou a případně jak moc. To byl úlet :)

Kterou práci si toužíš vyzkoušet?

Nejvytouženější prací by byl kosmonaut, ale to se nám asi jen tak brzy nepoštěstí, i když abych řekl pravdu, i s takovými "zaměstnavateli" jsme byli v kontaktu. Produkčně je to ale enormně náročné a drahé. Třeba se to ale někdy splní...

Co ti dalo nejvíc zabrat?

Největší dril jsem zažil na dvoudenním cvičení u Zásahové jednotky Policie ČR, to byla jízda. To nejsou policajti, ale profesionální sportovci. Dva dny jsem nechodil, měl vykloubené rameno a modřiny snad všude. No a dobrá jízda byla taky u firmy, která sanuje skály. Viseli jsme 120 m nad zemí na laně na skále v Ústí nad Labem, kde jsme kontrolovali zajištění skalního masivu. Nedošlo mi totiž, že když slaníme, musíme i nějak nahoru a jak jinak, než po laně. To jsem vydýchával opravdu hodně dlouho.

Kterou práci bys naopak nikdy vyzkoušet nechtěl?

Nikdy jsem nechtěl zkusit práci na jatkách, což se mi bohužel v této řadě povedlo. No a nikdy bych nešel do ničeho spojeného s mrtvými lidmi, přece jen si myslím, že by měla zůstat nějaká úcta a morální hodnota.

Co tě nejvíce překvapilo?

Pocit, že vlastně každou z těch prací, kdyby člověk musel, tak by prostě asi akceptoval. V mnohých případech by ale muselo být opravdu nejhůře.

O jaké práci jsi měl nejvíce zkreslené představy?

Rozhodně horníci, věděl jsem, že je to dřina, ale netušil jaká. To se nedá popsat.

Premiérová 4. série Těžké dřiny začíná na Prima COOL v pondělí 29. října ve 20.45.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný