4. července 2019 16:01

O čem je dvoudílné finále Teorie velkého třesku?

Na Prima COOL se nezastavitelně blíží poslední díly Teorie velkého třesku.

Dvoudílné finále Teorie velkého třesku už je za rohem - na Prima COOL ho odvysíláme v pondělí 8. července ve 20.45 a v pondělí 15. července ve 20.15 (pozor na změnu času!). Čekalo se na to 12 let a konečně je třeba napsat poslední kapitolu velkého příběhu o tom, kterak Sheldon, Leonard, Penny a zbytek naší geekovské party… nalezli celoživotní štěstí? Inu, s poslední epizodou TBBT je to kapku složitější. Sesumírovali jsme (bez zásadních spoilerů), na co se můžete těšit.

Na úvod je potřeba ještě jednou zdůraznit, že finále Teorie velkého třesku nemá jeden, nýbrž dva díly. Nejsou sice propojeny nějakým brutálním cliffhangerem, ani nejde o "dvojdíl rozstřižen vedví". Kontinuita stejného příběhu je však náramně znát na obou dvou epizodách.

V prvním díle se především řeší čekání na vyjádření Nobelovské komise ohledně toho, zdali si Amy a Sheldon za svou revoluční teorii zaslouží jisté prestižní ocenění. Neprozradíme, jak to celé dopadne - řekněme však, že vyústění této story naznačuje, proč se Teorie velkého třesku jmenuje Teorie velkého třesku (pomineme-li, že jde původně i o dvojsmysl a narážku na nerdy, protože "bang" je mimo jiné výraz pro sex).

Spíše než o šokantních odhalením je totiž (dvoj)finále o definitivním rozloučení a posledních dilematech postav. Penny například zjistí, že bude muset učinit zásadní vztahový krok kupředu. Zrovna ona však o podobné věci nikdy nestála a bude hodně zajímavé sledovat, jak celou situaci vyřeší a kdo jí v tomhle ohledu nejvíc pomůže.

Krom toho si užijeme i finální okamžiky Sheldonova nesnesitelného vztahu k ostatním, Rajovo setkání s jistou vysněnou femme fatale a chybět nebudou ani Howard a Bernadette, kteří poznají, jak moc jejich život ovlivňují jejich děti. Nápověda: Ovlivňují ho víc, než si tahle dvojka zatím přiznala!

Finále Teorie velkého třesku přitom dýchá podobnými emocemi jako kultovní finále Přátel. Nedojde tu sice na romantické výlety na letiště, svým způsobem se ale dočkáme vyvrcholení hlavních nerdovských témat podobným způsobem. Leitmotivem toho všeho je pak další připomínka toho, že změna je život. Tohle poselství je v prvním i druhém díle (pokaždé jinak) připomínané tak hustě, že by se dalo krájet. Nic jiného se však po 12 letech seriálu asi ani čekat nedalo.

Vydejte se s námi proto do české derniéry nejgeekovštějšího sitcomu všech dob! Finále Teorie velkého třesku se na Prima COOL rozjede v pondělí 8. července 20.15 a jeho druhou půlku dostanete o týden později už ve 20.15. V obvyklých 20.45 vás totiž ještě čeká "malé" bigbangovské překvápko!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný