27. listopadu 2019 05:34

7 věcí, které o Bernadette vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Jaká měla být Bernadette původně?

Zkoumání postav Teorie velkého třesku zakončujeme hrdinkou poslední, totiž Bernadette Maryann Rostenkowski-Wolowitz. Její pozoruhodné vlastnosti nekončí jen u jména dlouhého jako týden před výplatou – co všech jsme na Bernadette ještě vyštrachali?

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, AMY

07) Melissa Rauch, která si Bernadette zahrála, má běžně zcela normální hlas o nižších, lidsky přijatelných tónech. Je to ostatně znát i na jejích prvních scénách. Čím více se však postava Bernadette formovala a nabývala na tvaru, tím výše Melissin hlas v duchu opakovaného gagu šel. Přesto výšky hlasu nevznikly z ničeho, Melissu totiž inspirovala její máma, která trochu mluví jako Bernadette!

06) Bernadette je vůbec zpočátku tak trochu jinou postavou, než jak ji známe později. Původně měla zřejmě být blíže stereotypu "hloupé blondýny", ačkoliv to seriál později chytře zamaskoval – Bernadette je podstatně chytřejší než Howard, ale snaží se ho nezraňovat, a tak na okolí záměrně působí jednodušším dojmem.

05) Rajův byt a byt Bernadette se nikdy neobjevily v jediné epizodě a má to svůj logický důvod – jde totiž o jedny a ty samé kulisy! Nevěříte? Mrkejte na fotku!

04) Bernadette je oproti Howardovi vychovaná jako katolička, ačkoliv je Melissa židovka. Je to (vzhledem k jejímu jménu) trochu kuriózní, ale hej, dneska už je možné prakticky cokoliv!

03) Skrze Bernadette se do seriálu promítá i opakující se motiv ženských postav – ten, kdo s nimi v jejich první scéně promluví jako první, si je pak časem odvede k oltáři. Leonard tak jako první mluvil s Penny, Howard jako první s Bernadette a Sheldon jako první s Amy.

02) Bernadette je svého druhu jakousi alternativní verzi Penny – bývalá servírka z Cheesecake Factory, která však namísto herectví šla naproti vědě, udělala doktorát a má lukrativní místo ve farmaceutickém byznysu. Lze tak říct, že jsou v Teorii velkého třesku dvě postavy, které si jsou nápadně podobné.

01) Tedy – jen s jedním zásadním rozdílem. Bendadette jako jediná hlavní ženská hrdinka ani na okamžik nerandila se Stuartem!

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, AMY

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný