15. ledna 2018 18:44

Těchhle 5 filmů budou hráči videoher prostě milovat!

Gamer - upoutávka

Od Gamera k Ready Player One.

Čtvrtek večer bude patřit hrám! Od 22.20 začíná na Prima COOL akční biják Gamer, v němž se Gerard Butler stane hráčem ve střílečce, kde létají skutečné kulky! Gamer, jak naznačuje už název, notně čerpá inspiraci ze světa videoher – a není v tom sám. Poznejte čtyři jeho výborné souputníky!

05) Gamer

Jaké by to bylo, kdybyste si mohl zabojovat v gladiátořím zápasu, aniž byste riskovali zdraví? Na to se ptá Gamer, v němž tělo Gerarda Butlera ovládají zlí nešikové v moderní verzi soubojů na život a na smrt. Gamer už svým názvem čerpá z herní tematiky, nezapomíná však ani na starou dobrou akci v duchu klasiky Černý jestřáb sestřelen!

04) Scott Pilgrim proti zbytku světa

Byť jde o snímek na motivy komiksu, rovněž u Scotta Pilgrima je inspirace evidentní – celý film je v zásadě Mortal Kombat, kde hlavní nýmand namísto oponentů překonává bývalé milence své vytoužené femme fatale, a činí tak v absurdních soubojích naživo! Co více, když Scott na konci prohraje, nic nekončí – má totiž v záloze ještě jeden život!

03) Dredd

Začínáte v přízemí, nejvyšší boss vás pak čeká v nejvyšším „levelu“ – když s takovou premisou přišel před pár lety Dredd, nebylo možné přehlédnout jistou míru inspirace v akčních hrách. Dredd nekopíroval hry tak, jak jméno níže nebo výše – spíše umně přetlumočil do filmu atmosféru akčňáků z 80. let, kterými se hry mnohdy inspirovaly. Tak či onak, výsledek připomínal hodně povedenou akční řežbu!

02) Hardcore Henry

S postupnými roky přibývá filmů, které svou videoherní inspiraci nijak netají. Maniakální akčňák Hardcore Henry, který je celá natočený z pohledu první osoby, je v překlopení videoher do filmu zřejmě nejdál! Nejenže se na celý film kouká v podstatě jako na walkthrough solidní střílečky, ale navíc biják i mnohé slavné herní momentky (například ze série Call of Duty) přímo cituje!

01) Ready Player One: Hra začíná

Náš poslední biják na seznamu sice ještě nevyšel, už nyní je však jasné, že bude adaptace stejnojmenné knihy herně-filmovou událostí dekády! Ready Player One nejenže cituje slavné hry a jejich postavy, ale přímo popisuje „vzpouru“ jejich hráčů za zachování své interaktivní zábavy a kultury. Jinými slovy: v tomhle bijáku se určitě najde každý z nás.

Gamer začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný